Virály

14. března 2021 16:50

sarka.turcekova@gmail.com

Plastický chirurg jde do vězení, protože jeho pacientka upadla do kómatu! Co se nepovedlo?

Pacientka po plastické operaci upadla do kómatu. Nezdařená operace měla pro majitele kliniky za následek vězení.

Majitel kosmetické kliniky v Rusku byl uvězněn poté, co jedna z jeho pacientek upadla do kómatu po problémech, které se objevily během operace nosu. V roce 2018 přišla Karolina Sarkisyan na moskevskou kliniku 57letého doktora Gulnara Shah. Operace, kterou měla podstoupit, byla určená k nápravě odchýlené přepážky – tento stav vedl k tomu, že jí odchýlená přepážka ztěžovala dýchání. Požádala také o odstranění hrbolku v nose, aby měl víc zakřivený tvar. Podle místních médií operaci provedl plastický chirurg Gevorg Stepanyan, kterého si Sarkisyan vybrala na základě jeho zkušeností a četných pozitivních recenzí pacientů.

Během operace však pacientka začala silně krvácet a zaměstnanci kliniky to nedokázali zastavit, proto zavolali sanitku. Žena byla přijatá do nemocnice, kde údajně na devět dní upadla do kómatu. Celkově byla v nemocnici tři týdny. Po incidentu bylo zahájeno trestní stíhání a vyšetřovatelé prohlédli kliniku a zjistili, že nemá lékařskou licenci k poskytování služeb plastické chirurgie. Kromě toho nebylo k dispozici potřebné lékařské vybavení a personál nemohl nepřetržitě monitorovat pacienty. V průběhu vyšetřování byl majitel kliniky Gulnara Shah převezen z vazební věznice do domácího vězení, zatímco doktor Gevorg Stepanyan uprchl z Ruska a je na mezinárodním seznamu hledaných lidí.

Soud následně Gulnara Shahu shledal vinným a uložil mu trest odnětí svobody na jeden rok a 10 měsíců. Také mu bylo nařízeno zaplatit oběti v přepočtu 166 tisíc korun jako odškodné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také