Virály

2. listopadu 2020 18:53

sarka.turcekova@gmail.com

Podvodníci přesvědčili doktora, aby si koupil magickou Aladinovu lampu! Vážně si myslel, že bude fungovat?

Dva muži prodali jednomu lékaři Aladinovu lampu, o které mu tvrdili, že má magické schopnosti a je pravá.

Doktor Laeek Khan z Indie si zřejmě opravdu myslel, že si koupil za 70 tisíc liber (v přepočtu asi 2 miliony korun) opravdovou Aladinovu lampu, z které vyletí džin a splní mu každé přání. Alespoň takovou pohádku mu namluvili dva muži, kteří mu ji prodali. Těžko říct, jestli si opravdu myslel, že magický džin z lampy na jeho zavolání vyletí. Ale bohužel se to nestalo. Muž tak byl hodně naštvaný a cítil se pochopitelně podvedený, takže šel na policii v Utterpradéši s tím, že koupil falešnou lampu, která požadované magické schopnosti nemá, a tudíž nefunguje.

Muži byli nakonec zatčení a vzetí do vazby. Do jejich společného podvodu byla zapojená ještě manželka jednoho z mužů, která je momentálně na útěku. Doktor Khan, který byl okradený, později vysvětlil, že jeden z mužů předstíral, že je okultista. Z lampy tedy nechal vystoupit džina před jeho zrakem. Když se ho pak ale doktor zeptal, jestli se džina může dotknout nebo si lampu vzít domů, bylo mu řečeno, že nemůže, protože by mu to mohlo ublížit. Nakonec si ji však koupil za obrovský ranec peněz s tím, že mu přinese zdraví, bohatství a štěstí.

Khan ale brzy zjistil, že se ve skutečnosti jedná o obyčejnou lampu, a že byl džinem jeden z maskovaných podvodníků, který se za džina jen vydával. Podobný trik už prý zkoušeli podvodníci na ostatní, přičemž se jim už podařilo na tom vydělat slušný ranec peněz. Muži podváděli pak i další rodiny se stejným modus operandi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také