Ilustrační foto
Autor: istock.com Ilustrační foto

Profesor z univerzity drsně urazil ženy. Lidé proti němu protestovali a bouřili se. Co sprostého řekl?

Tamara F. . Publikováno: 09.12.2021
Stovky lidí protestovaly před univerzitou v Idahu poté, co jeden z profesorů prohlásil, že by se ženy neměly ucházet o místo v inženýrství, medicíně či právu.

reklama

Scott Yenor, profesor politologie na Boise State University v Idahu, vyvolal silnou nevoli veřejnosti po projevu s názvem „Forma rodiny, kterou národ potřebuje“, který pronesl na národní konferenci konzervativců v Orlandu na Floridě. Během projevu, předneseného 31. října, Yenor tvrdil, že „není třeba vynaložit veškeré úsilí na to, abychom najímali ženy do inženýrství. Naopak bychom se měli zaměřit na muže, kteří se do tohoto oboru hodí víc,“ řekl profesor. „Totéž platí pro medicínu, právo a obchod,“ dodal.

Svůj kontroverzní výrok poté potvrdil ještě na svém twitterovém účtu, kde jeho příspěvek vyvolat další odpor. „Nechci ženám bránit v tom, aby se zajímaly o tyto profese, ale měla by se spíš ukončit extrémní snaha o to je tam dostat,“ napsal na sociální sítě profesor politologie. Boise State University, na které je Yenor zaměstnán, vydala prohlášení, že ačkoli nesouhlasí s jeho výroky, nemůže zasahovat do zveřejňování jeho názorů.

Přibližně 500 lidí se tak zúčastnilo protestu proti výrokům profesora Yenora před univerzitou. Brooke Greenová, která pomáhala s organizací protestní akce, zdůraznila, že je přesvědčení profesora zastaralé a sexistické. „Mnoho mladých žen na univerzitách se obává, že jejich budoucnost je v rukou profesorů, kteří věří, že si místo nezaslouží a raději by ho nabídli mužům,“ řekla Greenová. Cílem shromáždění bylo vyslat jasnou zprávu, že se budou ženy i nadále zajímat o tyto obory.

 

Celý incident popsala dívka na TikTok

VIDEO: Letuška zesměšnila a urazila ženu kvůli jejímu oblečení. Co měla tak hrozného na sobě?

Transgender chlapec zažaloval svou střední školu

Škola musí transgender studentovi zaplatit miliony korun. Čím ho brutálně urazila?

reklama