Virály

30. prosince 2020 00:14

sarka.turcekova@gmail.com

PROMĚNA: Žena se nechala zhypnotizovat, aby si myslela, že je po operaci žaludku! Kolik kil díky tomu zhubla?

Žena podstoupila hypnózu, aby si myslela, že podstoupila operaci žaludku. Od té doby se jí podařilo shodit 25 kilogramů.

25letá Ruby Moseley z Kentu měla nadváhu už od doby, kdy jí bylo 17 let, a ona začala pracovat na směny v hospodách a restauracích. Podstoupila hypnózu, aby si myslela, že podstoupila operaci žaludeční bandáže. Poté se jí podařilo shodit až třetinu své tělesné hmotnosti. Její stravovací návyky byly nezdravé a ona byla nešťastná ze své váhy, ale nebyla schopná s tím nic dělat. Když se ale Ruby setkala s kamarádkou, která po operaci žaludeční bandy hodně zhubla, rozhodla se prozkoumat své možnosti. Protože nechtěla podstoupi operaci, rozhodla se vyzkoušet kognitivní behaviorální terapii v Gastric Mind Band Treatment ve španělské Fuengirole.

Její babička Marion za ni zaplatila 2 500 liber (v přepočtu 75 tisíc korun) za zahájení léčby na elitní klinice. Měla čtyřdenní intenzivní CBT sezení, během nichž byla hypnotizována, aby věřila, že podstoupila bandáž žaludku. Ruby nyní váží 82 kilogramů a chtěla by ještě shodit na 69 kilogramů. Řekla, že terapie spočívala v tom, že ji provedli podrobným dotazníkem, který se zabýval jejím dětstvím, jejím minulým vztahem k jídlu a téměř všemi aspekty její osobnosti, aby zjistili, jaké jsou její spouštěče při přejídání. Čtvrtý den byl závěrečnou a hlubokou relací hypnózy, kde zažila svou vlastní "operaci" žaludku, i když to bylo jen v její mysli.

Na klinice měli dokonce všechny druhy chirurgických modelů, které vysvětlovaly aspekty zákroku na žaludeční bandáži, a byl jí také ukázán film skutečné operace. Než byla hypnotizován, spojili ji s typem stroje pro monitorování srdce. V hypnóze prý dokonce měla zato, že na sobě má lékařský úbor a cítila, jak ji převáží do sálu. Navíc mohla živě slyšet zvuky lékařských nástrojů, které se zvedly a odložily. Když chirurgové "zahájili zákrok", terapeutka jí vložila golfový míček do ruky a bylo jí řečeno, abych ho zmáčkla. Když to udělala, cítila prý, jak se jí stahuje pásek kolem břicha. Tento pocit pro ni byl "skutečný". Od doby, co Ruby zhubla, je prý sebevědomější. Pro jistotu ale nosí golfový míček v kabelce, aby jí připomínal, že nemá jíst moc. A také jí připomíná podstoupení hypnózy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také