Virály

27. března 2019 11:27

redakce Prima Lajk

REVOLUCE! Alkohol, který nezpůsobí kocovinu, koupíte už do pěti let. Jak bude tenhle zázrak fungovat?

Kocovina je jedinou odvrácenou stranou bujarého pití. Proto všichni pijí o víkendu a ne den před prací, aby jim nebylo špatně. Experti ale vyrábějí takový alkohol, po kterém už kocovina hrozit nebude.

Kocovina po prohýřené noci už bude minulostí, brzy totiž vstoupí na trh takzvaný Alcarelle, což bude syntetický alkohol, který způsobuje všechno, co normální alkohol bez nepříjemných vedlejších účinků, jako je třeba kocovina druhý den – bolesti hlavy a pocit na zvracení. Také nebude způsobovat výpadky paměti, takzvaně okno, které může nastat u pití alkoholu. Alcarelle je založen na molekule, které se říká „alcosynth“ a nemá stejné toxické účinky jako normální alkohol.

Profesor David Nutt z Londýna přišel na to, že alkohol se váže ke konkrétním receptorům v mozku, přišel ale na to, že může zacílit na ty, které přinášejí pocity opilosti bez nepříjemných vedlejších účinků. Jediná špatná zpráva je to, že bude k prodeji až během příštích několika let a bude dostupný jen v menším množství. Momentálně ještě probíhá testováním, aby se zkontrolovalo, že je molekula opravdu bezpečná.

Sdílejte článek
Štítky kocovina alkohol pivo alkohol bez kocoviny

Přečtěte si také