Pivo přituknutí
Autor: iStock Pivo přituknutí

REVOLUCE! Alkohol, který nezpůsobí kocovinu, koupíte už do pěti let. Jak bude tenhle zázrak fungovat?

Publikováno: 27.03.2019
Kocovina je jedinou odvrácenou stranou bujarého pití. Proto všichni pijí o víkendu a ne den před prací, aby jim nebylo špatně. Experti ale vyrábějí takový alkohol, po kterém už kocovina hrozit nebude.

reklama

Kocovina po prohýřené noci už bude minulostí, brzy totiž vstoupí na trh takzvaný Alcarelle, což bude syntetický alkohol, který způsobuje všechno, co normální alkohol bez nepříjemných vedlejších účinků, jako je třeba kocovina druhý den – bolesti hlavy a pocit na zvracení. Také nebude způsobovat výpadky paměti, takzvaně okno, které může nastat u pití alkoholu. Alcarelle je založen na molekule, které se říká „alcosynth“ a nemá stejné toxické účinky jako normální alkohol.

Profesor David Nutt z Londýna přišel na to, že alkohol se váže ke konkrétním receptorům v mozku, přišel ale na to, že může zacílit na ty, které přinášejí pocity opilosti bez nepříjemných vedlejších účinků. Jediná špatná zpráva je to, že bude k prodeji až během příštích několika let a bude dostupný jen v menším množství. Momentálně ještě probíhá testováním, aby se zkontrolovalo, že je molekula opravdu bezpečná.

Pivo je vlastně zdravotní nápoj

Jedno pivo denně pomáhá proti artritidě

Danova smrt je pro jeho bývalou partnerku šokem.

Utajovaná nemoc a alkohol?! Bývalá partnerka Dana Nekonečného promluvila o jeho nečekané smrti

reklama