Virály

25. července 2021 12:49

redakce Prima Lajk

Rowlingová přiznala, proč nevydávala knihy o Harrym Potterovi pod celým jménem. Důvod vás překvapí!

Známá britská spisovatelka J. K. Rowlingová konečně přiznala, proč držela své celé jméno v tajnosti.

Jedna z nejznámějších spisovatelek moderní doby a autorka veleúspěšných knih o příběhu mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho přátel Joanne Kathleen Rowlingová prozradila, proč se rozhodla v roce 1997 nepublikovat knihu Harry Potter a Kámen mudrců pod svým celým jménem.

Britská spisovatelka, která se zařadila mezi klasické autory literatury pro děti a mládež a naučila číst mladou generaci, vysvětlila, že při publikaci prvního dílu o brýlatém chlapci záměrně nepoužila své celé jméno z jednoduchého důvodu. Bála se, že pokud mladí chlapci uvidí, že knihu napsala žena, nebudou ji chtít číst.

Poté přiznala, že jí i samotné vydavatelství doporučilo používat „unisex“ jméno, které mělo přilákat víc čtenářů. Dalším z důvodů byl i drsný rozvod, kterým si Rowlingová procházela se svým bývalým portugalským manželem, a nechtěla na sebe poutat mnoho pozornosti. „Dokonce jsem chtěla vydávat knihy pod úplně jiným jménem, byla jsem doopravdy paranoidní,“ řekla Rowlingová v jednom rozhovoru. „Neuměla jsem si představit, jaký to bude mít úspěch a dosah,“ dodala.


Přečtěte si také