Virály

31. července 2019 13:42

redakce Prima Lajk

ŠÍLENÉ! Školy učí studenty, aby nedávali pusu prarodičům! Co je tím chtějí naučit?

Dnes se děti na australských školách učí, že když chtějí dát někomu pusu, potřebují na to jeho souhlas. Stejně jako když někdo chce líbat je, musí zase oni dát souhlas jim.

Znásilnění nebo obtěžování je velký společenský problém. Prevence nikdy nebyla důležitější. A se vzestupem hnutí #MeToo a rozvíjejícím se názorem západního světa přichází myšlenka kontroly nad tělem a jeho vlastnictvím. Děti se tedy na školách učí, že jim jejich vlastní tělo patří a měli by dát ostatním lidem najevo, kde jsou hranice. Jeden z naukových programů se však mnohým lidem nelíbí.

Jde o to, že děti mohou říct „ne“ na cokoliv, o čem si myslí, že to porušuje jejich osobní prostor. „Jde například o situace, kdy babička chce dát dítěti velkou sentimentální pusu. Dítě může říct – ne, děkuji, chci se jen obejmout,“ tvrdí dětská vychovatelka Margie Buttrissová. Není divu, že tohle zvedlo lidem žluč. „To už nemůže babička projevit vnoučeti lásku a dát mu pusu? To už zakážete všechny projevy náklonnosti?“ napsal někdo na Twitter.

Další lidi píšou, že brzy nebudou moct dát dětem ani dárky, protože by to mohlo být označeno jako pedofilní sklony. Program prý zachází už příliš daleko. Láska a náklonnost totiž hrají v životě dítěte velkou roli. Jenže program má za úkol ve skutečnosti děti jen informovat, že mohou říct „ne“ a nemusí si nechat líbit úplně všechno. Samozřejmě nemají zakázáno projevovat náklonnost členům rodiny…

Sdílejte článek

Přečtěte si také