Virály

22. prosince 2020 12:12

sarka.turcekova@gmail.com

Škola potrestala homosexuálního studenta kvůli tomu, že nosil na nehty! Co učitelům v projevu vzkazuje?

Student byl potrestaný kvůli tomu, že si dovolil do školy nosit nalakované nehty. To se mu ale nelíbilo, tak si připravil vášnivý projev, v kterém obhajoval své zájmy.

I když se tomu v dnešní době můžeme podivit, tak se učitelům na střední škole nelíbilo, že tam student chodí s odlišným vzhledem. 17letý student Trevor Wilkinson byl od školy suspendován kvůli porušení pravidel oblékání tím, že si lakoval svoje nehty na rukou. Jeho příběh se krátce poté stal na internetu virálním a Trevor spustil petici směřující ke změně politiky ve škole, kterou už podepsalo víc než 360 tisíc lidí. Trevor, který sám sebe označuje za „homosexuálního muže, který je hrdý“, přednesl školní radě silný projev a vyzval ji, aby změnili povinný dresscode. Řekl, že to není jenom o něm, ale že jde o diskriminační sexistickou politiku, kterou je třeba změnit.

Nechápe, proč je v rozporu s oblékáním, aby byl muž spokojený se svou maskulinitou, čili s tím, že je muž, a zároveň vzdoroval genderovým normám, které nám společnost stanovila. Rád nosí barevný lak na nehtech, ale nemyslí si, že by jako muž neměl právo zvolit si právě tohle jako součást svého vzhledu. Říká, že jestli mohou nosit lak na nehty dívky, nechápe, proč by mělo být škodlivé, aby nosil nalakované nehty on. Proto se rozhodl promluvit o tom, že si máme být všichni rovni, a nemít potlačenou svobodu projevu ani to, jakým způsobem se oblékáme. Říká, že dospělí namísto toho, aby dělali kroky vpřed, spíše dělají kroky zpět.

I přes jeho srdečný projev však školní dozorce Kenny Berry vydal prohlášení, že změny v oblékání budou zohledněny až na každoročním školním přezkumu. V prohlášení znělo: "Jak je stanoveno v politice rady, Clyde Independent School District věří, že by studenti měli navštěvovat školu v bezpečném a podpůrném prostředí, které podporuje rovnost pro všechny, a okres přijímá veškerá vhodná opatření k zajištění souladu svých akcí s touto politikou. I když okres očekává, že se studenti budou řídit zavedenými pravidly chování, okres je také vždy připraven přehodnotit politiky nebo pravidla, která neodrážejí jeho záměry. Za tímto účelem okres provede důkladnou kontrolu svého oblékání, když bude provádět každoroční revizi Příručky pro studenty, a do té doby zajistí, že se žádným studentem nebude zacházeno diskriminačním nebo nerovným způsobem."

Poděkovali však za zpětnou vazbu. Jestli se pravidla oblékání změní, tedy zatím není jasné. O tom, jestli umožní nosit lak na nehty tomuto konkrétnímu studentovi, veřejně nepromluvili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také