Virály

22. března 2018 11:40

redakce Prima Lajk

Šok v kauze týraného štěněte! Opravdu se pejsek bude muset vrátit do péče útočníka?

Pes, jehož týrání minulý týden obletělo celé Česko, je aktuálně v péči zvěrolékařů. Kam ovšem bude předán poté?

Děsivé záběry, na nichž mladík Jakub brutálně týrá a mlátí své tříměsíční štěně, vyděsily minulý týden snad každého z nás. Video vzbudilo na internetu opravdu nenávistné reakce, mladík je za svůj čin vyšetřován policií a dle slov jeho matky byl kvůli nepochopitelnému zacházení se psem také napaden. Štěňátko Marley, jehož osud teď zajímá snad každého, se potom s vážnými zraněními ocitlo v péči zvěrolékařů ve Vimperku. Situace okolo nejlepšího přítele člověka se ovšem neuklidňuje.

Stav Marleyho se sice podle vyjádření lékařů lepší, stále má ovšem před sebou velkou cestu a zejména jednu operaci. „Pejsek je stabilizovaný a zotavuje se z mnohočetných pohmožděnin. Poškození nervového aparátu se nepotvrdilo. Momentálně se bude řešit reoperace původní zlomeniny, která se nehojí tak, jak by měla. Nestabilní zlomenina pak zvyšuje riziko trvalých následků,“ napsala ordinace na svých facebookových stránkách. Z nejhoršího je tak pes, doufejme, venku. I přesto jsou ovšem desetitisíce lidí na internetu rozrušeny.

Stále zde totiž existuje možnost, že bude štěně vráceno zpátky k majiteli! „Nejasný je zatím další osud Marleyho. Situaci řeší státní veterinární správa a příslušná obec s rozšířenou působností. Na nich závisí posouzení situace a rozhodnutí o odebrání majiteli. Zatím je majitelem psa stále útočník. Naše ordinace o jeho umístění nerozhoduje,“ doplňuje ordinace.

A právě tato informace opět rozzuřila český internet doběla! Lidé nechápou, že pejsek nebyl muži ještě odebrán, nadávají a ihned se obávají nejhoršího. Na internetu už sice kolují nepotvrzené informace, že město Prachatice na základě pokynů Krajské veterinární správy a výsledků šetření Policie ČR Jakubovi psa odebere a bude se mu po doléčení hledat nový páníček. To ovšem stále není potvrzené a lidé se obávají nejhoršího. My ale pevně věříme, že se černý scénář nenaplní a pes se brzy pozná s novým majitelem.

AKTUALIZOVÁNO!!: Marley se naštěstí ke svému páníčkovi již oficiálně nevrátí. Pro server iDNES.cz to potvrdila vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Prachaticích Marie Peřinková.„Pejsek zatím stále zůstává v péči veterinárních lékařů v Praze. Ve středu jsme zahájili úkony k jeho odebrání majiteli, po němž zamíří do předběžné náhradní péče. To je první krok. Tím druhým je pak řízení o umístění do náhradní péče. Po něm by se měl oficiálně stát majitelem štěněte stát,“ sdělila Petřinková. Lidé si tak konečně mohou oddchynout.


Přečtěte si také