Virály

18. ledna 2021 16:51

sarka.turcekova@gmail.com

Soud prohlásil ženu za mrtvou a ona musí už 3 roky dokazovat, že je naživu! Jak se tento omyl mohl stát?

Žena byla soudem neprávem prohlášená za mrtvou kvůli dlouhému sporu s bývalým zaměstnancem. Od té doby se snaží dokázat, že je živá.

58letá Jeanne Pouchain se snaží dokázat, že je naživu už tři roky od chvíle, kdy ji soud prohlásil za mrtvou. A to údajně na základě informací poskytnutých jedním z jejích bývalých zaměstnanců, s kterým byla v právním sporu. Verdikt nejen ukončil desetiletý soudní spor mezi Pouchainovou a jejím bývalým zaměstnancem, ale také zničil její občanský život. Její jméno totiž bylo vymazáno z oficiálních záznamů, ztratila občanský průkaz, řidičský průkaz, zdravotní pojištění, bankovní účet, všechno. Bylo to, jako by už neexistovala. Napřed jí právník poradil, že bude stačit jen navštívit lékaře, který potvrdí, že je stále naživu. Ale jelikož došlo k právnímu rozhodnutí, tak to nestačilo.

Obyvatelka Rive-de-Gier ve francouzské oblasti Loiry ztratila svou právní existenci a práva, která z ní vyplývají, když ji soud prohlásil za mrtvou, už v roce 2017. Dokonce se bojí vyjít ven, pokud to opravdu nemusí, aby se náhodou neocitla v situaci, kdy by měla prokázat svou totožnost. A to všechno jen proto, že soud ukončil její život na papíře, aniž by zkontroloval, zda skutečně zemřela. Bývalá zaměstnankyně a její právník tvrdí, že za to může samotná Pouchainová, která odmítla odpovídat na korespondenci a obecně se snažila vyhnout soudním sporům. Přesto je podivné, aby soud uvěřil bývalému zaměstnanci, že jeho dopisy zůstaly nezodpovězené a že žena zemřela.

Pouchainová v posledních třech letech byla na několika soudech, ale její právní status je v zapomnění. Už není sice "zesnulá", ale ani nežije. Je někde mezi. Jeanne ani její právník nevědí, jak dlouho potrvá jejich boj o legální "resuscitaci" a jestli se někdy vrátí do normálního života.


Přečtěte si také