Virály

29. listopadu 2020 15:31

brejsova.t@gmail.com

TEST OSOBNOSTI: Co o vás prozradí těchto 8 zvyků? Dozvíte se o sobě víc, než chcete

Po mnoha výzkumech a studií si vědci všimli určitých souvislostí mezi zvyky a osobnostními rysy. Dochvilnost, způsob, jak člověk nosí tašku, nebo styl chůze řekne o vaší povaze víc, než si myslíte.

Vědci dali hlavy dohromady a zjistili, že těchto osm zvyků prozradí o vaší povaze daleko víc, něž jste tušili.

1. Způsob, jakým nosíte kabelku.

Odborníci na řeč těla se podělili o to, že způsob, jakým obvykle nosíte kabelku, o vás může odhalit velmi zajímavé věci.

  • Pokud máte tašku na loktu s ohnutou paží: Obvykle tento způsob volí ženy s kariérními ambicemi. Projevuje to cílevědomost a odhodlání.
  • Kabelku držíte pod paží: To znamená, že jste uvolněná a příliš se nezajímáte o svůj vzhled.
  • Taška je zavěšená přes rameno: Ženy, které preferují tento styl nemají potřebu nic skrývat a jsou velmi praktické.
  • Kabelku držíte za ucha: Z pravidla to značí nejistotu a nešikovnost.

2. Věšení toaletního papíru.

Způsob, jakým věšíte toaletní papír, o vás dokáže vypovědět mnoho. Pokud máte toaletní papír podél zdi, jste spíše uvolněná osoba, která se dokáže lépe přizpůsobit. Jestliže ho dáváte ale obráceně, tudíž blíž k vám, jste dominantní člověk s chutí velet většině.

3. Focení selfíček.

Odborníci našli vzorce chování i ve způsobu, jakým si člověk dělá selfíčka. Jak se ukázalo, přátelštější lidé se nejčastěji fotí zezdola. Pokud na fotografiích rádi ukazujete emoce, jste podle vědců otevřeni novým zkušenost. Kdežto lidé trpící úzkostí a obavami mají tendenci špulit na fotografiích pusu.

4. Styl chůze.

Experti na řeč těla si všimli souvislosti mezi stylem chůze a osobnostními rysy. Pokud totiž změníte styl chůze, dokážete změnit i svou náladu. Jestliže chodíte shrbení s rameny dolů, jste smutní, zkuste si ale poskočit a uvidíte, že se vám zvedne nálada.

5. Podání ruky.

Lidé s pevným stiskem ruky jsou dominantní, extroverti a s chutí zkoušet nové věci. Ti, kteří podávají takzvanou „leklou rybu“ jsou stydliví a neurotičtí.

6. Kolik trávíte času na telefonu.

Na základě výzkumu o závislosti na mobilním telefonu bylo zjištěno, že lidé, kteří jsou závislí na mobilech mají sklony trpět neurózou a často je něco znepokojuje.

7. Dochvilnost.

Dochvilnost je vlastnost, která je u lidí velmi nedoceněná. Výzkum ukázal, že lidé chodící do práce pozdě, a naopak z práce odcházejí dříve, jsou nemotivovaní a málo cílevědomí.

8. Nervózní tiky.

Vědci během jednoho výzkumu natáčeli lidi během různých situací a sledovali jejich reakce. Výsledky ukázaly, že u lidí, kteří byli perfekcionisti, se často projevovaly příznaky stresu, frustrace a měli nervózní tiky; klepání nohou, hraní si s tužkou apod.


Přečtěte si také