Virály

19. května 2022 11:24

redakce Prima Lajk

TikTokerka zapálila les jenom kvůli zhlédnutí. Na internetu vyvolala obrovskou vlnu pobouření

Pákistánská influencerka čelí silné kritice kvůli založení lesního požáru.

Myšlení některých internetových hvězdiček je někdy opravdu nepochopitelné. Kvůli počtu zhlédnutí a slávě jsou schopné udělat takřka cokoli, dokonce založit i lesní požár. Přesně to totiž udělala pákistánská tiktokerka Humaira Asghar, která má na svém účtu přes 11,5 milionu sledujících.

Ve videu, které se stalo ihned po zveřejnění virální, je influencerka vidět ve stříbrné róbě, jak prochází před hořícím lesem. K videu napsala trefný popisek: „Oheň vybouchne kdekoli, kde jsem já.“ Za obskurní video však místo pochval sklidila obrovskou vlnu pobouření. Pákistán totiž zažívá historickou vlnu smrtících veder, v jejímž důsledku krajinu zachvacují mohutné lesní požáry a nebývalé sucho.

Video bylo po extrémní kritice z řad uživatelů internetu smazáno a Asghar vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že to nebyla ona, kdo požár založil a jen ho využila k tomu, aby se před ním natočilo. V reakci na to však pákistánská ekologická aktivistka namítla, že se měla raději pokusit oheň uhasit, místo aby se před ním nakrucovala. Kde je pravda, už asi nezjistíme, a tak si každý na to musí udělat obrázek podle svého selského rozumu.


Přečtěte si také