Tohle je 5 hygienických návyků, které jsou pro vaše zdraví škodlivé! Překvapí vás, o které se jedná

Každý to miluje – naložit se do vařící vody na hodinu nebo si mýt vlasy každý den, aby byly stále voňavé a čisté.

Pozor však na to, jaké návyky při sprchování nebo po něm děláme. Tady je 5 věcí, který dělá skoro každý, ale přitom nejsou zdraví ani trochu prospěšné.

1. Mýt si hlavu každý den

Pokud si vlasy myjete každý den, můžete si být jisti, že jim nedopřáváte moc dobrou péči. Lidé by si měli mýt vlasy maximálně 2x týdně, aby se zachovala přirozená tvorba oleje a potřebná vlhkost vlasů. Paradoxně, čím více si hlavu myjete, tím více se vám bude mastit. Vlasy nebudou vědět, co se s nimi děje a vylučováním většího objemu mazu se budou bránit.

2. Sedíte po koupeli v županu u TV

Oddalujete tím přirozený hydratační proces pokožky. Pokud si polomokří sednete k televizi jen v županu, zaděláváte si na infekce a plísně, kterým se dobře daří ve vlhku a teplu.

3. Moc dlouho v horké vodě

Lidé by se měli sprchovat maximálně 10 minut, pak dochází k dehydrataci pokožky. Vaše pleť bude extrémně suchá a na dotek nepříjemná.

4. Absence rychlé studené sprchy

Každý snad už slyšel o účincích sauny a poté ledové sprše. Nejsou to fámy, protože pokud občas své tělo překvapíte extrémním teplotním rozdílem, budete imunní proti všem bacilům, které číhají venku.

5. Zapomínáte na chodidla

I chodidla potřebují péči. Mnoho lidí na ně při sprchování zapomíná, proto se jim později tvoří plísně. Při sušení byste si měli dát pozor, aby vám vlhkost nezůstávala mezi prsty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také