Virály

8. února 2022 10:24

redakce Prima Lajk

Tohle je důvod, proč byste nikdy ráno neměli odkládat budík. Před čím varuje spánkový expert?

Odložit si ráno budík o pár minut vypadá nevinně. Ve skutečnosti je to ale to nejhorší, jak můžete začít den.

Určitě moc dobře znáte tuhle situaci. Zdá se vám krásný sen, ale najednou se ozve ten nejhorší a nejotravnější zvuk na světě. BUDÍK. Posunete si ho o deset minut a znovu zaberete. Tohle zopakujete ještě dvakrát, třikrát, když najednou vůbec nestíháte, a navíc se cítíte ještě víc vyčerpaně než předtím. A právě za tuhle únavu může „snoozing“ neboli odkládání budíku.

Před tím varuje i spánkový expert doktor Michael Breus, který na internetu natáčí poučná a virální videa pod přezdívkou The Sleep Doctor. „Posouvání budíků je příšerný nápad,“ varuje Michael v jednom ze svých videí. Pokud si totiž posunete budík o cca deset minut, dostanete se do počáteční fáze spánku, která je podle mnohých odborníků ten nejhorší čas na to, znovu se probudit. „Místo toho si zkuste nastavit budík na poslední možnou dobu, kdy musíte vstát, nebo v nejhorším případě ho odložit jen jednou,“ poradil fanouškům spánkový expert.

@thesleepdoctor

Stop hitting the snooze button! 😴 Watch my new YouTube video and follow my tips for better sleep. Link in bio. ⬆️ #sleeptok #insomnia #thesleepdoctor

♬ original sound - Sleep Doctor


Přečtěte si také