Virály

10. listopadu 2021 15:41

redakce Prima Lajk

Transgender osoby mají svůj vlastní přechod pro chodce! Koho podle kritiků diskriminuje?

Nový přechod pro chodce pro transgender osoby se nesetkal s úspěchem.

Alternativní a pestrá čtvrť v severní části Londýna zvaná Camden slavnostně zpřístupnila první londýnský transgender přechod pro chodce jako ukázku podpory a tolerance. Přechod byl namalován ve třech barvách; modře pro muže, růžově pro ženy a bílou barvou pro ty, kteří se neztotožňují se svým biologickým pohlavím a neodráží to, kým skutečně jsou.

V pondělí 8. listopadu odhalil tolerantní přechod místní radní Danny Beales na svém Twitteru. „Dnes jsme otevřeli první trans přechod v typických barvách v Camdenu. Je skvělé dát jasně najevo, že každý je v Camdenu vítán! Je mi ctí se na tomto projektu podílet a jsem rád, že se to stalo skutečností,“ napsal politik na sociální síti s hashtagy #LGBWithTheT #TransRightsAreHumanRights.

Nicméně slavnostní odhalení nevyvolalo takové nadšení, jak se původně předpokládalo, a radní Beales byl obviněn z diskriminace postižených lidí. Lidé na internetu poukázali na to, že barvy na přechodu mohou být nebezpečné pro lidi se zrakovým postižením. „Abyste podpořili trans komunitu, nemusíte kvůli tomu znevýhodňovat handicapované lidi. Je mnoho způsobů, jak podpořit obě skupiny,“ řekl Mik Scarlet, odborník v oblasti přístupu a začleňování pro zdravotně postižené osoby.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Twitter přechod pro chodce transgender Přechod pro chodce Camden LGBTQ+ Camden čtvrť

Přečtěte si také