Virály

10. listopadu 2021 14:51

redakce Prima Lajk

Muže, který se narodil bez končetin, ve škole drsně šikanovali. Nyní ho sledují 2 miliony fanoušků

Dvaadvacetiletého muže potkal osud tak krutý, že by se s tím jen málokdo dokázal vyrovnat.

Gabe Adams-Wheatley, původem ze Sao Paula v Brazílii, se narodil se vzácným genetickým onemocněním známým jako Hanhartův syndrom. Ten má za následek nedostatečné vyvinutí končetin a paralýzu nervů. Pro někoho by to byl život v zatracení, ale pro dvaadvacetiletého Gabea je jeho život darem.

Mladého muže opustili kvůli jeho postižení biologičtí rodiče hned po narození, a tak musel vyrůstat v pěstounské péči s dalšími 13 adoptivními sourozenci. Díky své rodině se však naučil být „silný, laskavý, čestný a nezávislý“. Jako by toho ale nebylo pro malé dítě už tak hodně, na základní, a později i střední, škole zažíval nepřetržitou šikanu.

„Chodil jsem domů se slzami v očích, protože se mi ostatní spolužáci smáli, že nemám ruce ani nohy,“ vzpomínal na těžké období Gabe a přiznal, že si několikrát chtěl vzít i život. Z domova odešel v brzkém věku kvůli své sexuální orientaci. Adoptivní rodina byla velmi věřící a nedokázala se smířit s tím, že je Gabe homosexuál.

Mladíkův život se změnil ve chvíli, kdy přidal své první video na TikTok. Stal se hlasem lidí, kteří jsou „jiní“; ať už jsou to lidé s postižením, patřící k LGBTQ+ komunitě, nebo je trápí psychické onemocnění. Gabeovo poslání je jasné: „Bez ohledu na to, co děláte, dávejte ze sebe všechno!“ Po roce natáčení na platformu poznal svého současného manžela, se kterým společně bojuje proti předsudkům a společenskému bezpráví. Stal se skutečným beauty influencerem a jeho videa sledují 2 miliony fanoušků po celém světě.


Přečtěte si také