Virály

3. února 2018 10:30

redakce Prima Lajk

Týpek, co vstal z mrtvých, odhalil, jaké to bylo na druhé straně! Co přesně viděl?

Vážně existuje život po smrti?

Nikdo neví, co se přesně stane v momentě, kdy zemřete. Existují teorie, nikoliv ovšem důkazy. Ať už tedy věříte v přesun do nebe, nebo věčnou prázdnotu, dokud nenastane váš čas, pravděpodobně se pravdy nikdy nedočkáte.

Nebo jsme si to alespoň doteď mysleli. Jistý Dr. Eben Alexander, neurochirurg a autor knížky „Living In A Mindful Universe: A Neurosurgeon's Journey Into The Heart Of Consciousness“ se teď svěřil, jaké to bylo být týden v kómatu a co všechno zažil, respektive cítil.

Alexander ve své knize popisuje pocit něčeho daleko většího, než jsme my, a jak nyní má větší pochopení pro život a co následuje po něm. Podle jeho slov k němu sestoupila bytost ze světla, do toho hrála hudba a on prostupoval jakýmisi portály skrz zelené louky, vodopády a jezírka krystalů.

Tohle samozřejmě není opravdový důkaz, a to i přesto, že výše zmíněný doktor vyučoval mozkovou vědu na Harvardu. Doktor si myslí, že důkazy pro zážitky na pomezí smrti jsou čím dál častější, důkazů pro to, jak k nim však dochází, je stále minimum. O podobném fenoménu mimojiné vypráví i příběh letošního snímku Hráči se smrtí.


Přečtěte si také