Virály

12. ledna 2022 10:52

redakce Prima Lajk

Týpek dostal odškodné za to, že se v práci moc nudil. Nicnedělání mu prý zničilo zdraví

Francouz za nudnou práci vysoudil od zaměstnavatele milion korun.

Skoro každý někdy ve své práci zažil chvíle, kdy neměl do čeho píchnout a jen sledoval čas na hodinkách, jak se pomalu vleče. Stejné to měl i francouzský manažer Frédéric Desnard, který pracoval v pařížské firmě Interparfums. Ačkoli měl totiž ve firmě zastupovat vysokou pozici, nadřízení mu nikdy nesvěřovali žádné důležité úkoly.

Za nicnedělání ve firmě se styděl a cítil se trapně. Prý až tak moc, že se u něj rozvinuly těžké deprese. Došlo to až tak daleko, že Frédéric skončil na neschopence, která se protáhla na sedm měsíců. „Neměl jsem na nic energii. Cítil jsem se provinile, že jsem bral plat prakticky za nic. Měl jsem dojem, že jsem ve firmě neviditelný,“ postěžoval si Frédéric listu Le Monde. Jak se ale ukázalo, až tak neviditelný nebyl, protože zaměstnavatel ho po návratu propustil s tím, že „jeho delší nepřítomnost ohrožuje plynulý chod firmy“.

Takovou zradu si muž nechtěl nechat líbit a okamžitě zkontaktoval právníky. „Jak by moje nepřítomnost mohla ohrozit provoz, když jsem v té firmě stejně nic nedělal?“ ptal se Frédéric sám sebe i právníků. Rozhodl se proto společnosti vyhlásit válku a zažalovat ji za to, že mu nudná pracovní náplň dlouhodobě zničila zdraví. Jako odškodné žádal přes 16 milionů korun, což všichni považovali za předem prohranou bitvu.

Soud však nakonec uznal, že společnost Interparfums skutečně pochybila, když svému zaměstnanci nedokázala zajistit smysluplnou náplň, což vedlo k syndromu vyhoření a depresím. Frédéricovi soud nárokoval od společnosti odškodnění ve výši jednoho milionu korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také