Virály

22. července 2021 11:41

redakce Prima Lajk

Týpek se při cestě do Ameriky omylem prohlásil za teroristu. Jaké to mělo následky?

John Stevenson měl dlouholetý sen o tom strávit typicky americké Vánoce v New Yorku. Jeho plány se však změnily poté, co se omylem prohlásil za teroristu.

Nazdobené ulice, koledy znějící ze všech koutů, všudypřítomná sváteční atmosféra a kluziště před Rockefellerovým centrem. Kdo by odolal návštěvě vánočního New Yorku v tom nejkrásnějším a nejkouzelnějším období. John a jeho manželka Marion měli dlouholetý sen zažít ty pravé Vánoce v New Yorku jako z filmu Sám doma.

Zaplatili si letenky, ubytování a stačilo jen vyplnit vízový formulář pro vstup do Ameriky. Z desítek políček už zbývalo zaškrtnout jen poslední okénko, které by nikdy nikdo nechtěl vyplnit omylem špatně. Co se ale nestalo, chudák John ho zaškrtnul nesprávně a nedopatřením se prohlásil za mezinárodního teroristu.

Muž se snažil situaci vyřešit, ale už bylo pozdě. Formulář odeslal i s nechtěným a falešným prohlášením, že je terorista. „Dokonce jsem hned volal hraniční kontrolu v USA a dal jsem jim všechny své údaje a snažil jsem jim to vysvětlit,“ řeklJohn. „Jediné, co mi na to však řekli bylo: Jste terorista!“. Celý incident skončil tím, že má nebohý John doživotní zákaz cestování do Ameriky.


Přečtěte si také