Virály

22. listopadu 2021 09:29

redakce Prima Lajk

Týpek zapomněl, kde zaparkoval svoje auto. Proč ho našel až za 20 let?

Zná to každý. Obrovské parkoviště a člověk si prostě za boha nemůže vzpomenout, kde zaparkoval své auto. Podobná scéna se stala i jednomu muži z Německa. Až na to, že svůj vůz postrádal neuvěřitelných dvacet let.

Psal se rok 1997, když muž v německém Frankfurtu nad Mohanem ohlásil na místní polici krádež auta. Domníval se totiž, že mu bylo vozidlo odcizeno poté, co ho na parkovišti v podzemních garážích nemohl nikde najít. Jak se ale ukázalo, týpek pouze zapomněl, kde svůj Volkswagen Passat zaparkoval, a hledal ho ve špatném patře.

Dlouhých dvacet let se však muž domníval, že mu bylo jeho auto sprostě ukradeno. Holou pravdu se však dozvěděl až za dlouhých dvacet let, kdy mu volali muži zákona s tím, ať se dostaví pro svůj automobil. Úplnou náhodou byl totiž vůz nalezen v patrových garážích, které měly být zdemolovány a úřady tak informovali majitele aut, kteří tam zaparkovali svá auta.

Majitel se tedy po dvou dekádách znovu setkal se svým milovaným Passatem. Radost ho však provázela jen chvíli, neboť bylo auto v tak hrozném stavu, že bylo rovnou odtaženo na vrakoviště. Po všech těch letech bylo nepojízdné a rezavé.


Přečtěte si také