Virály

5. června 2021 22:59

sarka.turcekova@gmail.com

Učitelé začali nosit sukně do školy poté, co byl kvůli tomu vyloučen student! Co jim na to ředitel řekl?

Když začal student se svojí sukní pohoršovat vedení školy, tak se učitelé rozhodli zakročit.

Učitelé ve Španělsku začali nosit na vyučování do školy sukně, aby tak bojovali proti stereotypům týkajícím se rovnosti pohlaví v zemi. V loňském roce byl totiž kvůli nošení sukně jeden student dokonce vyloučen ze školy. Učitelé Manuel Ortega (37) a Borja Velazquez (36) se proto rozhodli jako protest začít nosit sukni na vyučování, a ukázat tak podporu nejen mladému muži, který se rozhodl nosit sukni, ale také dalšímu, kterému se začali spolužáci smát kvůli jeho tričku s anime postavou. Do chlapce rýpali tak dlouho, až se převlékl, což učitele opravdu vyděsilo a chtěl dospívajícím ukázat, že to není správné.

Jeden z učitelů pak ve svém příspěvku na Twitteru napsal: „Škola, která vzdělává s respektem, rozmanitostí, koedukací a tolerancí. Obleč se, jak chceš! Připojili jsme se ke kampani #clotheshavenogender.“ Další vyučující, který se zapojil do nošení sukně, je třeba Jose Piñas, který uvedl, že dříve „trpěl perzekucí“ kvůli svojí sexuální orientaci. Napsal: „Před 20 lety jsem v ústavu, kde jsem nyní učitelem, trpěl perzekucí a urážkami za svou sexuální orientaci. Chci se připojit k věci studenta Mikela, který byl vyloučen ze školy a poslán k psychologovi za to, že vešel do třídy v sukni.“

Tehdy 15letý Mikel Gómez byl ze školy v Baskicku vyloučen poté, co si vzal sukni a jeho učitel mu řekl, aby navštívil psychologa. Gómez pak natočil video TikTok, aby se podělil o své zkušenosti, které se rychle staly virálními, shromáždily miliony zhlédnutí a přiměly ostatní, aby chodili do školy v sukních, a pokusili se tak bourat genderové normy.


Přečtěte si také