Vzácnou nemocí trpí jen pár desítek lidí na celém světě
Autor: instagram.com/niahselway Vzácnou nemocí trpí jen pár desítek lidí na celém světě

VIDEO: Influencerce ničí život alergie na vodu! Jak se sprchuje?

Tamara F. . Publikováno: 09.08.2021
Sprcha. Pro někoho normální věc, pro jiné noční můra. Dívka popsala, jaký je život s alergií na vodu.

reklama

Třiadvacetiletá Niah Selway působí na první pohled jako úplně normální holka. Její život ale rozhodně normální není. Život jí totiž ničí vzácná nemoc zvaná aquagenic urticaria neboli alergie na vodu, kterou trpí jen 50 lidí na celém světě. Základním projevem je bolestivá kožní vyrážka v podobě svědění a kopřivky, což Niah velmi komplikuje život.

Sprchování se tak pro mladou influencerku stává dlouhým a bolestivým procesem, který se často mění v noční můru. Se svou problematikou se svěřila i svým fanouškům na TikToku a seznámila je s celým procesem. „S alergií na vodu je sprchování opravdu obtížné,“ popisuje Niah ve videu. „Pokaždé musím začít s měřením krevního tlaku, teploty a výběrem vhodných produktů pro citlivou pokožku,“ řekla.

 

 

Přiznala, že obyčejné sprchování může kvůli velkým bolestem trvat klidně i tři hodiny. „Po umytí a vysušení celého těla se doslova svíjím na své posteli v bolestech, dokud to nepřestane. Je to hrozně vyčerpávající,“ přiznala dívka smutně. K vyléčení má ale influencerka velmi daleko. Ačkoli se už zaregistrovala na crowdfundingové platformě, aby získala finanční prostředky na extrémně nákladnou léčbu, bude chvíli trvat, než potřebné peníze sežene. Lékařské ošetření v Německu totiž stojí neuvěřitelných 7,5 milionu korun.

Dívka se dozvěděla, že její přítel vede dvojí život

VIDEO: Dívka si vygooglila svého přítele a nestačila se divit. Co hrozného o něm zjistila?!

Influencerka motivuje fanoušky k sebelásce

VIDEO: Influencerka se za svůj knír nestydí, naopak si ho barví na tmavo. Co vzkázala všem hejtrům?

reklama