Virály

8. února 2018 14:06

redakce Prima Lajk

VIDEO: Katastrofa se blíží, prvnímu velkoměstu na světě brzy dojde voda! Co obyvatele čeká?

Tohle velkoměsto je na pokraji katastrofy. Docházejí mu totiž veškeré zásoby vody.

Kapské město, druhé největší město Jihoafrické republiky, se blíží katastrofickému bodu – docházejí mu totiž veškeré zásoby vody. Jedná se o vůbec první případ v historii, kdy nějakému velkoměstu došly zásoby vody. S absolutním vyčerpáním zásob se nyní počítá v polovině května.

Obyvatelé města kvůli dlouhotrvajícím suchům od začátku roku museli začít s přísným režimem, kvůli kterému nespotřebují více než 50 litrů vody denně. Pro představu, to je jedno spláchnutí, 90vteřinová sprcha, jedna myčka, trocha vaření a menší úklid. Obyvatelé Londýna kupříkladu spotřebují zhruba 149 litrů vody denně.

Představitelé města mezitím doufají, že v květnu už přijdou nějaké deště, které by situaci mohly trochu zlepšit. Dříve nebo později však osudný den přijde a v takový moment je město připravené rozdávat lidem zdarma 25 litrů vody prostřednictvím 200 různých míst ve městě. Na všech přitom bude přítomna policie, aby zabránila výtržnictví. To je fáze 2. Pokud by ani do té doby město nebylo schopné svoje zásoby vody obnovit, muselo by přejít do fáze 3.

Kolaps veškeré infrastruktury, výdej vody pouze k pití a extrémně náročné podmínky pro život. Žádné město doposud do takové fáze nedošlo, zástupci města tak nemůžou přesně vědět, co by se v takovém případě dělo. Situace je tak velmi vážná a experti navíc varují, že by Kapské město nemuselo být posledním takovým případem.


Přečtěte si také