Virály

22. února 2021 17:48

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lidé podepisují petici proti reklamě, v níž se líbají gayové. Co jim na tom pořád vadí?

Lidem se nelíbí dva líbající se muži v reklamě na čokoládu. Už na 24 tisíc lidí podepsalo petici, aby byla reklama stažená.

Když vydala britská společnost Cadbury reklamu na čokoládové vajíčko Creme Egg, zvedla se vlna odporu. Lidem se nelíbí to, jakým způsobem je pojatá – v krátkém videu můžeme postupně vidět postavy, které si dopřávají čokoládové vajíčko nebo ho rozkousnou, aby bylo vidět, jak si jej „užívají“. V několika sekundách se pak objeví v reklamě dva gayové, kteří si dávají polibek. Při tom také rozkousnou vajíčko, přičemž z vajíčka vytéká bílo-žlutá náplň, která připomíná fondán. Právě to ale lidem vadí. Společnost reklamu vydala k příležitosti 50. výročí tohoto oblíbeného produktu.

Políbení homosexuálů ale zřejmě některým lidem připadá „moc“, ačkoliv se některým líbila kreativita, s jakou byl videoklip natočen. Přes 24 tisícům lidí se ale tento okamžik nelíbí, protože prý uráží křesťany. Petici její autoři dali na stránku CitizenGO. V petici lidé požadují, aby byla reklama vymazaná z internetu, protože ji považují za sexuální a provokativní počin. Odpůrci reklamy argumentují i tím, že se proti vyznění reklamy postavila i řada členů LGBT komunity. Společnost Cadbury se však vyjádřila tak, že jsou na reklamu hrdí a že reklamu „oslavuje množství způsobů, jak si každý může vychutnat vejce Creme Egg“.

Společnost uvedla, že chtěli ilustrovat a předvést radost, kterou jejich výrobky přinášejí, a proto do reklamy vybrali i záběr reálné dvojice, která si společně vychutnávala tuto dobrotu.

null


Přečtěte si také