Virály

19. května 2021 02:33

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Matka mladíka, který se ošklivě popálil horkou vodou, volá po zákazu prodeje zahřívacích lahví!

Vědět, jak správně používat některé výrobky, může být opravdu důležité. Dokazuje to například tato děsivá nehoda.

Možná i vy doma rádi používáte něco příjemného a teplého, třeba jako deku, teplý čaj, anebo – nahřívací láhev. Princip takových lahví je vlastně docela jednoduchý. Většinou jsou gumové, mají vodotěsné uzavírání a dovnitř se nalije voda. V případě, že potřebujete nějaké místo na těle chladit, tak studená nebo ledová, a v případě, že se chcete naopak zahřát, se nalije dovnitř teplá. Také jedna rodina v australském Melbourne používala právě takové nahřívání. Matka naplnila láhev horkou vodou a dala ji svému 20letému synovi, aby se zahřál.

Jenže se stala nehoda. Vroucí voda totiž rozthla láhev a rozlila se rovnou mladíkovi do klína. Opařený tak byl na celém hrudníku, břiše a na rukách. A to mohl být ještě docela rád, že se horká voda relativně vyhnula genitáliím. Při děsivé nehodě utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně a musel být rychle převezen do nemocnice. Rodina mu ještě před tím poskytla první pomoc v podobě studené sprchy, pak už dostal od zdravotníků morfin proti bolesti. Poté musel zůstat týden na jednotce popálenin, protože byly opravdu vážné, a nakonec dostal kožní štěp.

Jeho matka však nyní veřejně vyzývá k zákazu používání nahřívacích lahví s tím, že by se to mohlo stát každému. Vidí v nich riziko, které potenciálně hrozí každému. Australská komise pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů nicméně uvádí, že u všech nahřívacích lahví jsou štítky s varováním, pokud jsou vyrobeny z PVC. Lahve jsou tak prý určeny k tomu, aby je lidé naplňovali maximálně do dvou třetin, a to vodou horkou, ale rozhodně ne vroucí. Také by neměly být na tělo přiloženy déle než dvacet minut. Doporučuje se také láhev každý rok vyměnit za novou.


Přečtěte si také