Virály

24. června 2020 14:21

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Muž narozený bez nohou se stal profesionálním zápasníkem! Jak se mu to podařilo?

VIDEO: Muž narozený bez nohou se stal profesionálním zápasníkem! Jak se mu to podařilo?

Určitě už jste se vymlouvali na kdeco, když přišla ta chvíle, kdy jste měli odejít do posilovny nebo si jít zaběhat. Nejspíš jste při tom nepomysleli na to, jaké mátě štěstí, že vůbec běhat můžete. Ale dokonce ani když se narodíte bez nohou, neznamená to, že se musíte sportu vzdát! Živou ukázkou je 22letý Zion Clark, který se narodil se vzácnou genetickou poruchou zvanou Caudal Regression Syndrome, který zhoršuje vývoj ve spodní části páteře.

Ale i přesto se Zionovi podařilo překonat sebe sama a stal se úspěšným profesionálním zápasníkem ve volném stylu. Dokonce o něm byl natočený dokument, který je na Netflixu. Zion popisuje, že vyrůstal v pěstounské péči a ostatní děti ho často šikanovaly kvůli tomu, že nemá nohy. Ale jeho pěstounská maminka ho nepřestala povzbuzovat. Když byl malý, vyzkoušel ve druhé třídě pár prvních zápasů. Tehdy začal zápasit metodou pokus omyl, až našel způsob, jakým mu to nejvíc vyhovovalo.

Teď muž trénuje dvakrát denně 6 dní v týdnu. Je to sice dost náročné, ale pro něj už jde o životní styl. To, že se narodil s velkou indispozicí, mu rozhodně nezabránilo v tom, aby se věnoval svému oblíbenému sportu naplno. Říká, že lidé si na něj už zvykli tak, jak je. Nejlepším způsobem, jak se vypořádat s nenávistí, je podle něj použít nenávist k tomu, abyste se zvedli. Tvrdí, že musíte pracovat s tím, co máte – až to uděláte, začne se vám otevírat víc dveří. Největším jeho snem je vytvořit olympijský tým a stát se jedním z nejlepších zápasníků ve volném stylu na světě.


Přečtěte si také