Virály

15. února 2019 16:50

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž se rozhodl jíst jeden rok jenom brambory! Co to udělalo s jeho tělem?

Šílenství, nebo nečekaně efektivní dieta?

Brambory nejsou mnohými považovány za zrovna zdravé jídlo. Přitom to není tak úplně pravda. Ano, v podobě chipsů či hranolek vám mohou přidat na váze a např. lidé trpící cukrovkou by se jim měli vyvarovat. Pokud jsou ovšem kvalitně zpracované, nemusí obsahovat cholesterol, prospívají zdraví vaší kůže a mohou vám také pomoci proti vážným zdravotním problémům. Dalo by se tedy říci, že je to vlastně i zdravá potravina.

Toho se ostatně držel i Australan Andrew Taylor, jenž se rozhodl držet hodně netradiční a pro někoho i dosti šílenou dietu. Celý rok totiž nejedl nic jiného než brambory. Chtěl zatočit se svou nadváhou a závislostí na nezdravém jídle. Podle jeho teorie mu právě brambory dopřávají 99% kalorií, které potřeboval. Zbytek doplňoval k bramborám různým kořením, bylinkami omáčkami, sójovým mlékem apod. I přesto nejedl kromě těchto věcí prakticky nic jiného, než brambory.

Lékaři ho od jeho kroku odrazovali, dieta se jim zdála příliš nebezpečná. Nakonec ovšem jeho volbu akceptovali s tím, že ho budou v průběhu diety monitorovat a v případě zhoršujícího se stavu ji ihned přeruší. Jenže k tomu nakonec neměli nejmenší důvod. Po několika měsících zjistili, že se mu zlepšil krevní tlak a snížila se mu hladina cukru i cholesterolu. Co je ovšem nejdůležitější, za rok zhubnul neuvěřitelných 53 kilogramů a zbavil se své závislosti na nezdravém jídle.

Riskantní dieta ho zkrátka změnila k nepoznání, a to nejen navenek. V rodné Austrálii pak od té doby několikrát vystupoval v televizi a o bramborách napsal 2 kuchařky. I přesto ovšem odborníci tuto dietu příliš nedoporučují a varují, že ji stále nepovažují za zdravou a zcela ideální. I nadále zkrátka jezte i jiné věci, než jen brambory.

Sdílejte článek

Přečtěte si také