Virály

17. listopadu 2020 00:55

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Na Kanárských ostrovech se zhroutil obří kus útesu! Tyhle záběry děsí internet

Obrovský kus útesu spadnul zcela nečekaně. Naštěstí ještě před tím stačila většina lidí utéct. Někteří to ale zachytily na kameru.

Děsivé záběry ukazují, jak na nedalekou pláž na Kanárských ostrovech spadl obrovský kus skály. Okamžik byl zachycen kamerou, když lidé s očekáváním sledovali, co se bude dít. Stav byl klasifikován jako nouzový, protože je zde možnost, že by mohli být pod útesem uvězněni turisté. Masivní oblak prachu, který obří spadnutý útes vytvořil, byl údajně viditelný na míle daleko. Na místo okamžitě dorazila pohotovost a čichací psi, kteří se snaží najít každého, kdo by mohl být teoreticky uvězněný pod troskami. Pět lidí bylo zachráněno vrtulníkem poté, co byli uvězněni v karavanu umístěném těsně u útesu.

Další obrázky na sociálních médiích ukazují obytné vozy částečně pohřbené v troskách. K incidentu došlo v sobotu odpoledne na pláži Argaga ve Valle Gran Rey, oblíbené turistické destinaci na ostrově. Pláž byla uzavřena, protože odborníci se obávají, že praskliny by mohly ve skalách vést k dalšímu odpadávání. V této oblasti byli také chodci, ale dosud nebyl údajně nikdo pohřešován. Nouzový provoz bude v oblasti pokračovat a všichni místní obyvatelé a turisté byli požádání, aby zkontrolovali všechny členy svých rodin. Tato oblast je čas od času náchylná k sesuvům půdy. Nebyly naštěstí žádné oběti, protože těsně před zhroucením došlo k malým sesuvům půdy, díky kterým lidé včas utekli.


Přečtěte si také