Virály

19. června 2020 15:12

redakce Prima Lajk

VIDEO: Otec sledoval, jak se jeho dítě schovává před policií. Synův důvod zlomil tátovi srdce

Záběry z bezpečnostní kamery, které šokují nejednoho rodiče. Proč se malý kluk bál policie?

Byl to zprvu úplně obyčejný den. Afroameričan Stacey Pierre-Louis z Connecticutu přišel domů z práce a šel zkontrolovat záběry z bezpečnostní kamery, která monitoruje prostor jeho garáže. Jenže to, co na videu viděl, asi jen tak z hlavy nedostane. Na záběrech totiž viděl, jak si jeho desetiletý syn hraje s basketbalovým míčem. Jenže ve chvíli, kdy si všimne okolo projíždějící policie, schová se malý kluk za auta. Stacey byl z tohoto momentu zmatený a ihned se šel syna zeptat na důvod jeho konání. Vysvětlení dítěte ho pak naprosto šokovalo a prakticky mu zlomilo srdce.

Na otcovu otázku totiž malý Eliah odpověděl se slovy: „Protože zabili George Floyda.“ Stacey zůstal podle svých slov na Instagramu naprosto beze slova stát a nevěděl, co na synova slova říci. Netušil, že i jeho malý syn tuto situaci vnímá, jelikož podle svých slov se o zabití George Floyda policisty a aktuálních vyhrocených demonstrací a protestech doma vůbec nebaví a snaží se před dítětem zprávy vůbec nepouštět. Jenže i přesto se k synovi tato událost dostala a má kvůli ní z policie strach.

Sám Stacey pak nevěděl, jak má synovi odpovědět a co mu říci, aby se cítil lépe. „Můj šéf mi říkal, že bych měl synovi říkat, že se policie rozhodně nemá bát. Proč se ale můj syn musí vlastně schovávat, jako by udělal něco špatného?“ píše Stacey na Instagramu. Záběry se pak stávají velkým virálním hitem, k němuž se vyjadřují tisíce rodičů.

A téměř nikdo se zděšenému tátovi nediví, že mu tyto záběry téměř zlomily srdce. I těchto pár vteřin totiž bohužel dokazuje, jaká vyhrocená situace a nedůvěra v policii momentálně ve Spojených státech panuje. A jak veliký dopad má i na ty, na něž se v této době malinko zapomíná, na děti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také