Virály

31. srpna 2022 12:46

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek pokořil bizarní světový rekord. V obří dýni uplaval 61 kilometrů!

Muž se zapsal do knihy rekordů díky bizarní výzvě.

Většina z nás chce na tomto světě po sobě alespoň něco zanechat – ať už je to potomstvo, prosperující firma nebo nějaký jiný úspěch, který ocení nejen blízcí, ale i široká veřejnost. A zápis do Guinessovy knihy rekordů takovým splněným úspěchem jistojistě je. Tak uvažoval i Američan Duane Hansen, který se rozhodl dát si pokořeným rekordem dárek k 60. narozeninám.

Což se mu koneckonců i povedlo a před pár dny se zapsal do knihy rekordů poté, co se plavil 61 kilometrů v obří vydlabané dýni po řece Missouri. „Ujel jsem v té obří dýni 61 kilometrů, aniž bych se postavil. Ještě teď mě bolí kolena,“ řekl nadšeně Hansen, který překonal předchozí rekord 41 kilometrů z roku 2018. „Pokud mě někdo pokoří, pokloním se mu, protože bude muset být otrlý. Znovu už to zkoušet nebudu,“ dodal Američan.

Obří dýni vážící 384 kilogramů, kterou Hansen pojmenoval Berta, vypěstoval sám na své zahradě a vlastnoručně ji i vydlabal. „Měl jsem štěstí, zasekl jsem se jen párkrát. Někdy to bylo skutečně těsné,“ popsal muž 11hodinovou plavbu.


Přečtěte si také