Virály

20. září 2022 16:46

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek předělal černou Ariel na bílou. Na sociálních sítích dostal ban

Černá Ariel nadále budí rozpaky. Bílá Ariel ale způsobila ještě větší kontroverzi.

Twitter zabanoval dva uživatele, kteří vyrobili a sdíleli upravený, rasistický klip z nového remaku pohádky Malá mořská víla od studia Disney. Problém byl v tom, že upravené video nedávno zveřejněného traileru změnilo podobu zpěvačky a herečky Halle Bailey na bílou počítačem generovanou dívku.

Klip pochopitelně vyvolal na Twitteru velké emoce. Většina lidí jen kroutila hlavou nad tím, že se dospělí lidé dokážou zaseknout na adaptaci dětské pohádky a mají vůbec potřebu barvu pleti Ariel řešit, další se pak cítili uražení tím, že černou Ariel někdo předělal na bílou, zatímco poslední skupina chválila odvahu @vandalibm a @TenGazillionIQ za to, že se nebáli ukázat, jak by měla „skutečná“ Ariel vypadat.

Oba uživatelé navíc tvrdili, že jim proměna Ariel zabrala jen chvilku a pokud je někdo osloví, jsou ochotni předělat i celý film. Byla to ale právě následující pasáž, kdy zmínili, že „opravili“ Ariel, která už zástupcům Twitteru přišla přes čáru. Oba uživatelé tak skončili zabanovaní za projevy rasismu. O pár hodin později se navíc ukázalo, že to nebylo poprvé, co jeden z nich obdržel ban za nevhodné chování.

Poučení pro příště? Vykašlete se na umělé vytvořené problémy, užívejte si života a zkuste akceptovat, že pohádkové fiktivní postavičky z filmů můžou mít libovolnou barvu pleti, protože zkrátka a dobře nejsou skutečné. Je to takhle jednoduché.


Přečtěte si také