Virály

4. února 2022 10:40

redakce Prima Lajk

Vymítač ďábla se snažil homosexuála zbavit jeho orientace. Jak probíhal exorcismus?

Náboženství a homosexualita jednoduše nejdou dohromady. Na vlastní kůži to pocítil mladý Brit.

Matthew Drapper se narodil do velmi pobožné britské rodiny, která nezastávala práva gayů a byla zásadně proti homosexualitě. To trochu komplikovalo Mathewův život, neboť ho odjakživa přitahovali muži. Poté, co řekl své rodině pravdu, se rozhodl žít v celibátu, ale představa, že komunita, do které patří, od něj očekává, že nikdy nebude randit ani mít vlastní rodinu, se mu příčila.

Místní farář mu nabídl, že z něj homosexualitu „vymodlí“, a Matthew s tím souhlasil. „Přemýšlel jsem o tom, jestli má vůbec cenu žít, když jsem gay. Takže tohle jsem bral jako svou poslední možnost. V tu chvíli jsem chtěl zkusit cokoli,“ řekl Matthew. Muž byl tak knězem vyzván, aby zpřetrhal svou dohodu se satanem a zlomil kletbu homosexuality skrze Ježíšovu krev. „Řekli mi, že viděli démony opouštět mé tělo. Bylo to děsivé,“ popisoval muž scénu z vymítání.

Překvapivě se však Matthew přesvědčil o tom, že homosexualita se z těla vyhnat nedá a několik měsíců poté začal opět randit. Církev ho však označila za „nebezpečného“ a nemohl nadále pokračovat v dobrovolnických činnostech ani pracovat s dětmi, aby se z nich nestaly malí homosexuálové. Nakonec opustil náboženskou organizace a přestěhoval se do jiného města, kde nyní žije šťastně se svým partnerem.


Přečtěte si také