Žena má nejdelší jméno na světě. Neuvěříte, jak dlouhý je její rodný list!

Jste nešťastní, že máte moc dlouhé jméno? Na tuhle Američanku nemáte! Její jméno je v rodném listě přes 60 centimetrů dlouhé.

Mnoho rodičů hledá jedinečné jméno pro své miminko, a tak mnohdy zvítězí originalita nad zdravým rozumem. To je i případ rodičů Williamsových z amerického Texasu, kterým se roku 1984 narodila dcera, jež pojmenovali Rhoshandiatellyneshiaunneveshenk Koyaanisquatsiuth Williams.

O tři týdny později se však rozhodli, že to jméno prostě není dostatečně dlouhé a výjimečné, a tak podali návrh na změnu. Bohužel jim úřad vyhověl a dceřino jméno nese od té doby 1019 písmem a zní: Rhoshandiatellyneshiaunneveshenkescianneshaimondrischlyndasaccarnae renquellenendrasamecashaunettethalemeicoleshiwhalhinive'onchellecaundenesh eaalausondrilynnejeanetrimyranaekuesaundrilynnezekeriakenvaunetradevonneya vondalatarneskcaevontaepreonkeinesceellaviavelzadawnefriendsettajessicanneles ciajoyvaelloydietteyvettesparklenesceaundrieaquenttaekatilyaevea‘shauwneorali aevaekizzieshiyjuanewandalecciannereneitheliapreciousnesceverroneccalovelia tyronevekacarrionnehenriettaescecleonpatrarutheliacharsalynnmeokcamonaeloies alynnecsiannemerciadellesciaustillaparissalondonveshadenequamonecaalexetiozetia quaniaenglaundneshiafrancethosharomeshaunnehawaineakowethauandavernellchishankcarl inaaddoneillesciachristondrafawndrealaotrelleoctavionnemiariasarahtashabnequcka gailenaxeteshiataharadaponsadeloriakoentescacraigneckadellanierstellavonnemyiat angoneshiadianacorvettinagodtawndrashirlenescekilokoneyasharrontannamyantoniaaquin ettesequioadaurilessiaquatandamerceddiamaebellecescajamesauwnneltomecapolotyoajohny aetheodoradilcyana. Pokud jste to dočetli až sem, gratulujeme.

Vzhledem k tomu, že nové jméno může být pro většinu lidí na planetě těžce zapamatovatelné, její rodina a přátelé říkají ženě prostě Jamie. V jednom z rozhovorů se matka Jamie svěřila, že chtěla jménem překonat Guinnessův světový rekord. „Musela jsem se ujistit, že bude její jméno výjimečné. Chtěla jsem, aby byla zapsána v knize rekordů,“ řekla prostě Sandra Williamsová. Tomu se říká matka roku, že?


Přečtěte si také