Virály

19. září 2021 10:57

redakce Prima Lajk

Žena měla sex s delfínem v rámci zvráceného experimentu NASA. K čemu to proboha bylo?!

V experimentu financovaného NASA mělo jít o zkoumání komunikace člověka s delfínem. To se však poněkud zvrhlo v sexuální hrátky.

Celý příběh se odehrával v bouřlivých šedesátých letech v Americe. Margaret Howe Lovattová byla členkou výzkumného týmu financovaného společností NASA, který zkoumal, zda se dokážou delfíni naučit lidské řeči. Vedoucí týmu byl neurovědec John Lilly, a když za ním jeho asistentka Margaret přišla s tím, že by měla trávit s delfíny co nejvíce volného času, aby si spolu utvořili pouto a učení řeči šlo lépe, nebyl proti. Nechal tedy zatopit laboratoř a mladá Margaret tak mohla být s delfínem Peterem v naprosté izolaci 24 hodin denně.

Nikdo však nepředpokládal, že se dospělý delfín do své učitelky zamiluje. Každodenní vyučování začínalo přesně v osm hodin ráno. Čtyřiadvacetiletá asistentka si rty zvýrazňovala černou barvou, aby mohl vodní savec zřetelně vidět, jak artikuluje. Vše ale začalo nabírat sexuální obrátky po intenzivních čtyřech týdnech učení; delfín začal mít na Margaret sexuální narážky.

„Třel se mi o kolena, nohy a ruce,“ popisovala Margaret experiment, o němž natočilo BBC dokument The Girl Who Talked to Dolphins. „Já jsem mu to dovolovala tak dlouho, dokud nezačal být hrubý. Sexuální to ale z mé strany nebylo, smyslné možná. Zdálo se mi, že to upevnilo nás vztah,“ doplnila. Experiment ale musel být předčasně ukončen, když se na veřejnost provalilo, že se na delfínech mimo jiné testuje i LSD. Delfín Peter odloučení od své učitelky, do které se zamiloval, nezvládl a spáchal sebevraždu.


Přečtěte si také