Virály

10. února 2022 11:37

redakce Prima Lajk

Žena se za peníze nechává zvát na svatby. Kolik si vydělá jako profesionální družička?

Mladá Američanka si našla práci snů. Za nemalý obnos nosí nádherné šaty, veselí se na svatbách a stará se o blaho nevěsty v její nejšťastnější den.

Jen Glantz se přestěhovala do New Yorku a začala pracovat jako copywriterka pro jeden technologický start-up. Tahle práce ji ale nikdy moc nenaplňovala, místo toho vždy snila o tom, že by se ráda věnovala byznysu kolem svateb. Už mnohokrát byla v pozici družičky o svatebním dni svých přátel, a tak si řekla, proč by to nemohla dělat i pro cizí.

Opustila své zaměstnání a vytvořila si webové stránky, kde nabízela své služby jako profesionální družička za menší poplatek. To zahrnovalo všechno, co by měla pravá ruka nevěsty vykonávat; od zorganizování rozlučky se svobodou, proslovu na hostině až po rozproudění zábavy. Byznys se mladé ženě tak rozjel, že začala najímat další ženy, které trénovala k obrazu svému.

Během několika let se Jen ozvaly už stovky žen z celého světa, které neměly vlastní blízké kamarádky. Jak vysvětluje na sociálních sítích, klientky většinou trvají na tom, aby používala falešné jméno. „Někdy ani ženich neví, že jsem byla najatá,“ řekla profesionální družička Jen, které ve skříni visí stovky šatů. Kromě služeb družičky podnikatelka nabízí možnost zaplatit si svatební koordinátorku či sepsání svatebního slibu nebo proslovu. Kromě generální ředitelky vlastního byznysu je Jen také autorkou několika knih a o peníze rozhodně nemá nouze.


Přečtěte si také