Virály

18. listopadu 2020 22:05

sarka.turcekova@gmail.com

Žena zůstala v šoku, když se probudila po plastice nosu a zjistila, že jí chybí kousek ucha! Co se stalo?

Umíte si představit, že byste šli na plastiku nosu a po probuzení byste zjistili, že vám chybí úplně jiná část těla? Přesně tohle se stalo ženě v Číně.

31letá žena byla tak jako spousta jiných nespokojená se svým nosem, tak se rozhodla jít na rhinoplastiku do nemocnice v čínském Čcheng-tu. Poté, co se ale probudila, byla v šoku, když zjistila, že jí byl odstraněný kousek ušní chrupavky, o čemž ji nikdo dopředu neinformoval. Žena, která chce být známá pouze jako paní Zhao, postoupila už druhý takovýto postup během posledních pěti let, ale bylo to poprvé, kdy jí při zákroku zmizela část jejího ucha... Zhao řekla čínským médiím, že operace proběhla dobře, cítila se dobře, ale o čtyři dny později se podívala do zrcadla a všimla si něčeho divného na jejím pravém uchu. Tragus, ta malá špičatá chrupavka na vnitřní straně vnitřní strany ucha, byla očividně chirurgicky odstraněna.

Nespokojená pacientka konfrontovala zaměstnance nemocnice s jejím objevem, ale bylo jí řečeno, že je to normální postup, a že souhlas dala podepsáním dohody, která uváděla, že bude použita „chrupavka pro rhinoplastiku“. Zhao řekla čínskému zpravodajskému magazínu The Paper, že situaci poté konzultovala s několika odborníky na plastickou chirurgii, kteří všichni potvrdili, že chrupavka zpoza ucha se běžně používá pro rhinoplastiku, protože to nemá vliv na vzhled pacienta. Mluvčí nemocnice Angel Wing však uvedl, že chrupavka ze zadní části ušnice může způsobit atrofii ucha.

Kvůli tomu pak žena údajně požadovala vrácení peněz v plné výši, finanční kompenzaci i novou operaci, která by jí opravila ucho, stěžovala si, že se stydí za vzhled svého ucha a že ani není schopna používat špunty do uší, protože ten pravý jí neustále vypadává. Konflikt s nemocnicí v Čcheng-tu nakonec vyústil v ostré hádky, do které musela dokonce zasahovat policie. Záležitost však zůstává dosud nevyřešená.


Přečtěte si také