Virály

11. října 2022 12:21

redakce Prima Lajk

Ženu podvedl falešný ruský astronaut. Kolik mu poslala na údajnou cestu zpět na Zem?

Internetový podvodník vytáhl peníze z důvěřivé ženy originálním způsobem.

S on-line podvodníky se v posledních letech roztrhl pytel. Čím dál častěji navíc přicházejí s originálnějšími a fikanějšími způsoby, jak přelstít důvěřivé osoby. Své o tom ví i pětašedesátiletá žena z Japonska, kterou zkontaktoval skrz sociální sítě neznámý muž, jenž jí tvrdil, že je ruský astronaut pracující na Mezinárodní vesmírné stanici.

Postupem času spolu dvojice navázala důvěrný milostný vztah, čehož začal podvodník samozřejmě pomalu zneužívat. „Chci začít svůj život s tebou. Miluji tě,“ zněla jedna zpráva od podfukáře, kterému se podařilo získat náklonnost své oběti poměrně rychle. Postupně se však zprávy začaly zvrtávat s tím, že jediné, co jim brání být navždy spolu, je vzdálenost.

Muž tak požádal postarší ženu, zda by mu neposlala nějaké peníze na náklady na raketu do Japonska a údajné přistávací poplatky na Zemi. Navzdory tomu, že je příběh přitažený za vlasy, mu žena uvěřila a podvodníkovi poslala ve čtyřech splátkách necelých 760 tisíc korun. Že se jedná o podfuk si naivní Japonka uvědomila až časem, kdy z ní muž začal tahal víc a víc peněz.


Přečtěte si také