Youtubeři

29. března 2023 16:08

redakce Prima Lajk

Adam Kajumi dopadl podvodníky s falešnou sbírkou! Podezřelou díky němu zadržela policie

Populární tiktoker se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a pomohl dobré věci.

Adam Kajumi patří mezi nejsledovanější české tiktokery, kvůli svému vystupování si však vysloužil i řadu hejtrů. I ti ovšem nyní asi musí smeknout nad jeho nejnovějším skutkem. Podařilo se mu totiž najít a dopadnout podvodníky, kteří před několika měsíci uspořádali sbírku rodině ze Skalice u České Lípy. Té před Vánoci vyhořel dům a pár s dvěma dětmi byl bez domova i bez peněz. Na jejich podporu byl zhotoven transparentní účet, na který lidé z celého Česka přispěli statisíce, mezi přispěvateli byl pak právě i Adam Kajumi.

Jenže před několika týdny si Kajumi i další lidé všimli na účtu podivných transakcí. Peníze začaly mizet za podivné věci a lidé nevěděli, co se děje. A nevěděla to bohužel ani poškozená rodina, která ze slibovaných peněz nakonec neviděla ani korunu. Za účtem stál totiž jistý Pavel Papoušek, který ho zřídil, i Lukáš Kafka, jenž údajně na TikToku pod přezdívkou Kapka naděje (profil nemá nic společného se slavnou nadací Venduly Pizingerové) pomáhal několika projektům. Kajumimu i ostatním lidem se ovšem podařilo zjistit, že za tímto účtem stála i jistá paní Tatiana, která už byla podle informací webu Antiyoutuber.cz podmínečně odsouzena za podvody.

Slavý tiktoker našel její adresu a během živého streamu na TikToku ji i pana Papouška konfrontoval. Po téměř hodině vymlouvání a svádění viny na pana Kafku ovšem žena přiznala, že za vším stojí právě ona. „Vyhlídla si rodinu, které shořel celý dům včetně dokladů a nechala pod záštitou toho profilu vytvořit transparentní účet. Myslel jsem, že to je všechno podložené smlouvami,“ vysvětlil webu antiyoutuber Kajumi. Podvodnici později zadržela podle policie, která jí ovšem podle dostupných informací později propustila. I tak jí ovšem i kvůli současné podmínce nejspíš hrozí tvrdý trest. Případ okolo podvodníků tak ještě nejspíš neskončil. I tak ovšem Kajumiho za jeho nasazení všichni hlasitě chválí.

Sdílejte článek
Štítky peníze policie rodina podvod TikTok Vendula Pizingerová Česko Adam Kajumi Skalice u České Lípy Nadační fond Kapka naděje dopadeni Adam Kajumi dobročinná sbírka

Přečtěte si také