Youtubeři

Duklock

Dušan Brachna alias Duklock patří mezi nejoblíbenější a nejsledovanější slovenské youtubery současnosti. Narodil se 26. března 1997. O youtuberskou kariéru se začal zajímat na střední škole, kdy byli jeho velkými vzory např. PewDiePie či Gogo. Právě nejodebíranější slovenský youtuber pak Dušanovi v jeho začátcích pomohl a dal mu cenné rady. V začátcích své kariéry si říkal Duke a stejně jako většina youtuberů natáčel zpočátku zejména let´s play videa. Na YouTube začínal herními kanály DukePlayGames a tematickým DukePlaysWoW.

Na tyto kanály však po roce přestal natáčet a veškeré své aktivity přesunul na nový hlavní kanál DukoveVidea, který založil 29.10.2013. Později ho přejmenoval na dnes etablovaný kanál Duklock. Také zde se zpočátku věnoval hrám, pak ovšem přišla na řadu i zábavná videa a zejména reakce, jimiž se Dušan nejvíce proslavil. Poprvé dal o sobě výrazněji vědět, když jako jeden z prvních československých youtuberů výrazněji reagoval na bizarní videa malého Mishy. Poté následovaly reakce na další youtubery či youtuberské kauzy. Dušana si fanoušci oblíbili díky jeho věcnému přístupu a osobitému humoru. Nesnaží se ostatní youtubery zbytečně "hejtovat", ale chce mít vždy jasné argumenty.

Duklockova youtuberská hvězda díky tomu začala rychle stoupat. Vyšvihl se mezi nejoblíbenější reakční kanály a kamarádí se i s ostatními youtubery, ze Slovenska i Česka. Má na svém kontě také jeden malý úspěch. Je totiž prvním československým youtuberem, jenž na svém účtu na Redditu překonal hranici 100 tisíců fanoušků. Nadále se věnuje také gamingu, jen hraní her přesunul na svůj druhý kanál Duklock Plus. Je populární také díky svým sériím #ME, #RE či pořadu RECAST, v němž zpovídá známě youtubery. Povedlo se mu dokonce do svého pořadu pozvat kontroverzního Ondru Vlčka. Na podzim roku 2020 má na svém hlavním účtu přes 560 tisíc odběratelů.