reklama

reklama

Opravdu se blíží konec youtuberů?
Autor: youtube.com a facebook.com Opravdu se blíží konec youtuberů?

Šok! Známá internetová hvězda varuje před blízkým koncem youtuberů! Skončí Gogo, Teri a spol. na dlažbě?

Publikováno: 16.05.2017
Vážně se blíží konec největší youtuberské éry? Co za ním stojí?
Youtuber Duklock.
Duklock
Dušan Brachna alias Duklock patří mezi nejoblíbenější a nejsledovanější slovenské youtubery... Přečíst celé

reklama

Možná se na první pohled zdá, že jsou youtubeři stále na vrcholu popularity a díky obří sledovanosti se mnozí z nich topí v penězích, opak ale začíná být pomalu ale jistě pravdou. Myslí si to alespoň známý slovenský youtuber Duklock, který dokonce takřka varuje před možným koncem některých internetových hvězd! Co za ním stojí?

Může za to samotný YouTube, který v poslední době razantně změnil svá vnitřní pravidla pro přidávání reklam do videí. Hlavní reklamní značky se totiž ze slavných stránek začaly kvůli nedávnému skandálu okolo PewDiePie a jeho údajných rasistických videí stahovat. YouTube musel kvůli tomu přejít k razantnímu kroku. Rozdělil zkrátka videoobsah do dvou kategorií, na ty přístupnější, do nichž mohou dát firmy bez obav reklamy, a na “nepřístupné“, v nichž se např. nadává, střílí, řeší se kontroverzní témata apod. A právě do druhé kategorie patří, i když mnohdy neprávem, velká část videí od youtuberů. A jejich videa jsou tak logicky často bez reklam.

Stojí o ní spousta mladých fešáků

A je to venku! Youtuberka TERI BLITZEN má nového kluka! Nejžádanější teenagerku Česka sbalil tenhle slavný dýdžej!

Duklock si pak stěžuje, že YouTube začíná upadat, jelikož systém rozdělování je dost zmatený a dle něho vůbec nefunguje. Prakticky všichni youtubeři tak přicházejí o velkou část příjmů a vypadá to, že zlepšení není zrovna v dohledu. Mnoho youtuberů si tak zřejmě bude muset najít další práci nebo doufat, že se situace časem přece jen zlepší. Některé hvězdy už začaly nepříznivou situaci řešit a přesídlily například na streamovací službu Twitch. Zůstává ale otázkou, jak dlouho dokážou někteří youtubeři, zejména ti menší, s úbytkem peněz na YouTube přežít.

Ostatně sám Duklock přiznává, že je i kvůli osobním problémům v dosti nepříznivé finanční situaci. Velká internetová jména jako Gogo či Jirka Král se sice dokážou udržet, mnohým hvězdičkám ale možná bude opravdu za několik měsíců hrozit konec. Co myslíte vy? Opravdu mnozí youtubeři kvůli novým pravidlům skonči, nebo se jedná jen o další přechodnou krizi?

VIDEO: Duklock - konec youtuberů

 Podívejte se na 5 nejotravnějších youtuberů:

 

Tohle se opravdu povedlo!

VIDEO: Youtuberka Not So Funny Any brutálně zesměšnila Jana Krause. Namalovala mu tenhle šílený make-up!

S kým chodí Jirka Král?

Gogo a LucyPug mají nástupce! Youtuber Jirka Král se pochlubil svou holkou. Chodí s touhle sexy blogerkou!

reklama