GALERIE: Zadlužený Datel má další problémy! Zatajil youtuber před soudem příjmy z Clash of the Stars?

Známý youtuber řeší už delší čas insolvenci kvůli dluhům přesahujícím 2 miliony korun. Neobchází ale svými výdělky soudy?

Marek Valášek alias Datel bude asi vždy patřit mezi youtubery budící kontroverzi a zároveň řadu let zůstává pořádným magnetem na kauzy. A jedna z nich ho bude pronásledovat asi hodně dlouho. Už minulý rok prosáklo na veřejnost, že je slavný youtuber kvůli vysokým dluhům v insolvenci. Jeho pohledávky vůči věřitelům narostly podle údajů v insolvenčním rejstříku až na částku přesahující 2,4 milionu korun. Jenže na sociálních sítích Datel nepůsobí dojmem, že by finančně strádal, spíše naopak. A kvůli údajným vysokým příjmům z oblíbených zápasnických akcí v Clash of the Stars by se nyní mohl dostat do dalších velkých problémů.

Podle informací webů antiyoutuber.cz a Extra.cz zaslal soudu na začátku července jakýsi Eliáš Sadek podezření na to, že Marek Valášek nemusí přiznávat své výdělky, a mohl by tak porušovat podmínky insolvence. Podle zákulisních informací si totiž mohl Datel přijít za dva zápasy v Clash of the Stars až na 600 tisíc korun. Jenže záznam o žádném podobném finančním příspěvku soud ani Datlův insolvenční správce nedostali.

Místo toho youtuber tvrdí, že jeho příjmy jsou nízké a přijde si na necelých 14 tisíc měsíčně za práci ve společnosti Brick Con Tomáše Hájíčka. Což je v případě influencera velmi podivné a vzbuzuje to mnoho otázek. Datlovi navíc byla přidělena nová soudkyně, která si podle všeho hodlá na jeho finance více posvítit. Nařídila tak youtuberovi, aby podezření ohledně svých financí vysvětlil. Podle informací webu Extra.cz to ovšem Valášek stále neudělal, naopak minulý týden požádal soud o čtrnáctidenní prodloužení lhůty kvůli dovoleným v Clash of the Stars.

Jeho příjmy z Clash of the Stars tak budí spekulace jak u soudu, tak u fanoušků. Datel i organizátoři akce však nechtějí o částkách veřejně příliš mluvit. „Věc insolvence Marka Valáška jsem zaregistroval. Byl jsem kontaktován insolvenčním správcem. Veškeré podmínky účasti pana Valáška na našich galavečerech řešíme se společností Alim Life s.r.o., která ho zastupuje,“ uvedl jeden z majitelů Clas of the Stars Tomáš Le Linh webu antiyoutuber.cz.

Samozřejmě se může ukázat, že příjmy z Clash of the Stars nebyly tak vysoké, peníze byly vyplaceny jiné osobě nebo se Valáškovi podařilo tuto situaci již nějak vyřešit. Pokud by ale youtuber nedokázal situaci rozumně vysvětlit a ukázalo se, že opravdu krátil věřitele či lhal soudu, mohl by si pořádně zavařit a očekávat další problémy. Tak uvidíme, jak se celá kauza nakonec vyvrbí.


Přečtěte si také