VIDEO: Youtuber Datel přiznal psychické problémy! Kvůli čemu si sáhl na dno?

Známá internetová hvězda se rozmluvila o nejhorším období svého života. Proč poslední roky netočil a neměl chuť do života?

Marek Valášek alias Datel patří už několik let mezi stálice youtuberské scény, který na sebe dost upozornil i v reality show LIKE HOUSE a má díky svým videím a některým kontroverzím jak řadu fanoušků, tak hejtrů. Právě jeho příznivci si však už více jak dva roky mohou všímat toho, že Datel natáčel youtuberská videa dost zřídka a i přes časté sliby se k tvorbě nikdy na dlouho nevrátil. A ve svém novém a dosud možná nejotevřenějším videu konečně přiznal, proč tomu tak bylo. Datel totiž bojoval s psychickými problémy a se stavy ve své hlavě, kvůli nimž neměl chuť prakticky na nic.

Zárodek jeho problémů pak podle něho začal už před mnoha lety, kdy začal více natáčet a na jeho obsah se začala snášet první vlna hejtů. Ty ovšem Datel ne úplně pozitivně snášel a kritika mu zůstávala v hlavě více, než byl ochoten se přiznat. Youtuber šel ovšem svými videi a kauzami kritice často naproti a jeho stavy se začaly i pod vlivem osobních problémů prohlubovat. Po krátkých pauzách se tak dostal do stavu, kdy neměl chuť vůbec nic dělat, nedokázal natáčet či vykonávat cokoliv jiného a chyběla mu údajně i chuť k životu. Jediné, co dokázal, bylo spát. Youtuber byl tak v nejhorších stavech schopen prospat prý až 12–14 hodin denně.

Se svými stavy se snažil bojovat, ani účast v LIKE HOUSE a následná kritika na jeho osobu mu však příliš nepomohla. Podobné stavy pak zažíval i po svém první zápasu v Clash of the Stars, po němž se musel vyrovnat nejen s hejtry, ale také zradou blízkých přátel, kteří si vsadili na jeho prohru. Jenže jak se zdá, tak Marek Valášek dokázal těžké období svého života překonat a jeho odhodlán opět naplno točit. Se svými psychickými problémy a úzkostmi se pak rozhodl fanouškům svěřit proto, aby i oni vzali odvahu se svými démony bojovat a neignorovali je. Tak doufáme, že má to nejtěžší období života už opravdu za sebou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také