Kontroverzní youtuber MikeJePan míří do vězení! Kolik let si kvůli výhrůžkám smrtí odsedí?

Český internetový provokatér je zkrátka nepoučitelný, nyní však zašel opravdu daleko.

Nad kontroverzním youtuberem a dlouholetým provokatérem MikeJePanem se, jak se zdá, podle informací webu Aktuálně už definitivně zatahují mračna. Postrach městské policie si i přes veškeré potyčky se zákonem prostě nedal pokoj a opět vzal „spravedlnost“ do svých rukou. „Myslíte, že vám policie pomůže, když je od rána naháníte? Měl byste jim povědět o jiných kauzách,“ napsal známý recidivista MikeJePan loni na jaře starostovi Jaroslavu Najmanovi z Velkých Hamrů na Liberecku s žádostí o rozhovor, při kterém chtěl odhalit jeho údajné černoty a nekalosti.

Zprávy však postupem času vyústily až ve výhrůžky smrtí, kvůli nimž je nyní internetová hvězdička jednou nohou v kriminálu. Starostovi měl totiž v dalších e-mailech, které Mike pojmenoval jako Doznání, hrozit tím, že je namotivovaný mu za jeho špatné činy strašlivě ublížit a zároveň doporučil policii, aby Najmana rovnou střelila do hlavy.

Za nebezpečné vydírání si tak youtuberský provokatér letos v červnu vyslechl od Okresního soudu v Jablonci nad Nisou rozsudek dvouletého vězení, proti kterému se Mike okamžitě odvolal. Do karet mu však nehraje fakt, že byl už v minulosti několikrát trestaný, a navíc je v podmínce za minulé prohřešky. Pokud tedy další soudní stání youtuber prohraje, půjde na dva roky za mříže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také