MikeJePan se konečně vyjádřil k zatčení a podezření z vydírání. Jak to podle něj skutečně bylo?

Po dlouhém mlčení kontroverzní youtuber konečně naznačil okolnosti svého zadržení. Nejedná se však pouze o jeho klasické výmluvy?

Známý internetový provokatér MikeJePan má v posledních týdnech asi trošku větší problémy s policií, než by sám chtěl. Kontroverzní hvězdička byla před dvěma týdny zatčena kvůli podezření z vydírání. Mike Pán měl být přitom zadržen u jedné z pražských čerpacích stanic, když přebíral peníze. Youtuber byl ale po několika dnech propuštěn na svobodu, jelikož soud neshledal důvody k vzetí do vazby. Mike je ovšem stále vyšetřován a za trestný čin v podobě vydírání mu hrozí až 12 let vězení.

Youtuber je tak sice už přes týden na svobodě, ke svému zatčení se ovšem nevyjadřoval a na sociálních sítích byl tichý jako myška. Což mělo nejspíš i svůj důvod, jelikož nebyli ještě v případu vyslechnuti všichni svědci a on se nemůže k mnohým detailům vyjadřovat. Nyní však na Facebooku nastínil svou verzi příběhu. A samozřejmě tvrdí, že to s údajným vydíráním bylo úplně jinak. Celá situace se pak má odvíjet od jistého „papaláše“, jenž youtuberovi podle jeho slov poškodil auto. Youtuber chce z celého incidentu samozřejmě vydat video, onen dotyčný tomu však chce prý ze všech sil zabránit.

„O to víc je potřeba jej (zmiňované video – pozn. redakce) následně sdílet, jelikož je potřeba, aby společnost věděla o těchto ‚papaláších‘, kteří úmyslně poškodí cizí majetek – následně zjistí, že by se mohlo jednat o trestný čin, pak shání společné známé, aby se domluvili mimosoudně a škodu zaplatili a pak si na PČR vymyslí, že je poškozený vydírá,“ napsal Mike na Facebooku, čímž více než naznačuje, jak celá situace podle něj proběhla. Více se ovšem k záležitosti kvůli již zmiňovaným výslechům a vyšetřování prozatím nemůže vyjadřovat, a tak vyjde nyní jen se záběry z poškození vozidla.

Samozřejmě je otázkou, zda můžeme Pánovi, jenž je známý svými výmluvami, vůbec věřit. A také je otázkou, kde ona videa nakonec uvidíme. Nesmíme totiž zapomenout, že YouTube smazal Mikeovi další kanál a nového se nejspíš jen tak nedočká. Své kontroverzní kousky proto hodlá vydávat na nepříliš známém portálu lbry.tv, kde ho ovšem najdou asi opravdu jen jeho nejskalnější fandové. Tak uvidíme, co nám youtuber ke své kauze nakonec ještě řekne.


Přečtěte si také