Slavný český youtuber je ve hře o státní vyznamenání! Která hvězda se možná dočká největší národní pocty?

Bude se letos přepisovat historie? Dostane letos youtuber vůbec poprvé státní vyznamenání?

Můžete si myslet, co chcete, ale popularita a celkové uznávání youtuberů u nás přece jen pomalu stoupá. Tedy aspoň některých z nich. A letos je to navíc vůbec poprvé, co má youtuber šanci obdržet od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. A tím vyvoleným je čím dál respektovanější a společenský uznávanější Karel Kovář alias Kovy.

Objevil se totiž v návrzích na státní vyznamenání. Lhůta na jejich podání skončila minulý týden. Návrhů od veřejnosti a 5 poslanců se údajně sešlo desítky. Kovyho jméno pak doporučil poslanec Pirátů Tomáš Martínek. „Rozhodl jsem se, že každý rok budu nominovat dvě osoby, které ve svém volném čase pomáhají vzdělávat společnost a zvyšovat mediální gramotnost populace, aby lidé nepodléhali manipulaci pomocí lživých či závádějících informací,“ vysvětlil Martínek serveru iDnes.cz.

A do této kategorie Kovy, zabývající se ve videích i ožehavými aktuálními tématy, podle všeho jasně zapadá. Youtuberství tak v Česku překonalo další zajímavou metu. I když přiznejme si, šance, že Kovy 28. října skutečně dostane vyznamenání, je nejspíš opravdu malá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také