Youtubeři

1. dubna 2016 10:56

Petr Cífka

ŠOK: GogoManTV končí! Nejpopulárnějšího domácího youtubera koupili Číňani! (apríl)

Slovensko a Česko je v slzách. Nejpopulárnější youtuber pověsil svou kameru na hřebík – tedy alespoň u nás!

Po úspěchu videa, ve kterém GoGo pózuje v beranici, obklopen komunistickými symboly, jej angažovala čínská investiční firma CCTV, a to k šíření oficiální režimní propagandy.

„Dlouho jsme se rozhlíželi po střední Evropě a hledali tvář, která by nám mohla vydláždit cestu do vašich srdcí. A Gogo nám připadal jako ideální varianta,“ přiznal zástupce investiční skupiny CCTV Yang Yuyuyun. Velkou výhodou je prý srozumitelnost jeho jména všude po světě – není třeba ho měnit, protože slovu Gogo rozumí v Americe, Číně i třeba na Zanzibaru.

Čínští investoři si ale pochvalují i Gogův humor – je ze své podstaty dokonale kosmopolitní. „Jeho skeče jsou zcela srozumitelné všude po světě. I bez složitého překládání budou připadat naprosto, ale naprosto trapné I Číňanům, Američanům nebo Čechům, což je ten nejlepší předpoklad k virálnímu úspěchu,“ dodává Yang.

Na nová Gogova videa si tak chvíli počkáme. Jisté je jen to, že Gogo nebude expandovat do Indonésie – v zemi sužované požáry kvůli těžbě palmového oleje by se totiž vtipálek proslavený svým skečem s Nutellou dočkal pouze urážek.

Sdílejte článek
Štítky Amerika Slovensko youtuber Indonésie Česko Čína Zanzibar střední Evropa nutella Čínská ústřední televize

Přečtěte si také