Youtubeři

20. prosince 2020 20:15

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: 9letý kluk je už 3 roky po sobě nejlépe placeným youtuberem! Co šíleného natáčí?

Jen devítiletý kluk si už vydělal miliony natáčením svých videí na YouTube.

Celková částka, kterou youtuber vydělal, je v přepočtu něco kolem 635 milionů korun. Ryan Kaji nashromáždil na svém kanálu neuvěřitelných 27,6 milionu předplatitelů, díky čemuž se stal už třetí rok po sobě nejlépe placeným youtuberem. Mladík z Texasu také vydělal odhadem 4 miliardy z prodeje svojí značkové hračky a oblečení od Ryan's World včetně pyžama Marks & Spencer. Ryan začal zkoumat hračky, když mu byly tři roky. Teď si jistě vydělal dost na to, aby si mohl koupit každou hračku, které se mu zachce. Dětský influencer a jeho rodina nyní provozují celkem devět youtube kanálů, přičemž nejpopulárnějším z nich je Ryanův svět. Jedno z jeho nejsledovanějších videí má více než dvě miliardy zhlédnutí.

Jeho koníček však není pro něj a jeho rodinu pořád jen jako procházka růžovou zahradou – loni třeba byli jeho rodiče obvinění, že dobře neoznačili sponzorovaný obsah. Jde o to, že rodiče zcela jasně neřekli, které produkty a kdy byly sponzorovány. Ve své stížnosti Federální obchodní komisi společnost Truth in Advertising uvedla, že Ryanův obsah nemusí být tak nevinný, jak se na první pohled zdá. Ve stížnosti psali, že na videích, kde dovádí chlapec s hračkami, není zkrátka a dobře rozpoznat, kdy jde o sponzorství, a kdy ne, přičemž předškoláci, pro které jsou videa určena, to nemohou poznat. Napadli tak Ryana a jeho obsah s tím, že je prezentován zavádějícím způsobem. V reakci na obvinění rodiče uvedli jen to, že všechny stanované předpisy dodržují, pokyny se však neustále mění.

Obsah, který točí, je určený výhradně dětem, ale rozhodně se můžete inspirovat a udělat si obrázek o tom, která videa na YouTube opravdu dobře vydělávají. Ryan točí svoje hraní si s nejrůznějšími hračkami, ale taky vyrábí sliz a provádí nejrůznější experimenty.


Přečtěte si také