Youtubeři

12. března 2018 12:18

redakce Prima Lajk

VIDEO: Český kluk chodil s lahví alkoholu a zkoušel, kolik lidí ho zastaví. Z výsledku vám bude smutno

Opravdu jsou lidé vůči dítěti pijící alkohol lhostejní?

Konzumace alkoholu u dětí a mladistvých je stále velmi ožehavým tématem. Pití alkoholu totiž zkouší čím dál více děti a někteří ho dokonce ještě na základní škole konzumují několikrát týdně. Jak se ovšem k tomuto problému staví ostatní lidé?

To se rozhodla zjistit známá youtuberská dvojice Pimps ve svém sociálním experimentu. Do pražských ulic vyslali s lahví alkoholu malého Maxe a skrytou kamerou pozorovali kolik lidí si dítěte pijícího alkohol všimne a pokusí se mu domluvit. A několik lidí se sice našlo, většina ovšem Maxe ignorovala nebo šla po chvíli zase dál.

Youtubeři pak ještě zkoušeli, kolik lidí dítěti alkohol dokáže koupit. A také zde se našli lidé, jimž to nedělalo příliš velký problém. Některým tak sice vadí dítě pijící alkohol, při zeptání mu ale láhev stejně dokážou koupit. A to nám, stejně jako youtuberům, hlava nebere. Pimps pak varují všechny nezletilé, aby se od alkoholu drželi co nejdál, a vysvětlují, jaké může mít pití následky. Konečně youtuberský experiment, který má smysl.


Přečtěte si také