Youtubeři

18. listopadu 2021 17:48

redakce Prima Lajk

VIDEO: Jeden z nejbohatších youtuberů světa postavil disciplíny z Hry na oliheň. Lidé mu za to nadávají

Takhle to dopadá, když youtuber neví, co dělat s penězi. A navíc udělá pro lajky a zhlédnutí evidentně cokoliv.

Internetová hvězda MrBeast patří mezi nejbohatší youtubery na světě, který měsíčně vydělá přes tři miliony dolarů. V loňském prestižním žebříčku magazínu Forbes nejlépe placených youtuber světa tak skončil na krásném druhém místě. A své peníze také umí patřičně utrácet. Je totiž známý tím, že ve svých youtuberských videích a výzvách rád rozdává peníze. Fanouškům, přátelům, rodině, prostě komukoliv. A stále vyhledává nové a bizarnější způsoby, jak své peníze utratit. Nyní to ale možná přece jen přehnal.

Stejně jako miliony lidí po celém světě i on se stal velkým fanouškem korejského seriálového hitu Hra na oliheň, v němž lidé v krvavé soutěži musí pro astronomickou výhru plnit disciplíny na motivy dětských her. Jenže pokud v úkolech selžou, čeká je smrt. MrBeast se pak rozhodl na seriálovém fenoménu svézt a postavil disciplíny a ostatní místnosti ze slavného seriálu, což ho údajně zase stálo nějaký ten milion. A tím rozhodně nekončí.

MrBeast, vlastním jménem Jimmy Donaldson, chce totiž uskutečnit slavný seriál v realitě a přijmout do něj také 456 soutěžících. Má k tomu ovšem jednu podmínku. Jeho TikTok video o stavění jednotlivých disciplín musí nasbírat přes 10 milionů lajků, což je opravdu neuvěřitelné číslo. Vzhledem ke své obří popularitě však rozhodně není bez šance. V jeho verzích krvavých her by se vše samozřejmě obešlo bez obětí. I přesto si však od lidí na internetu vysloužil velkou dávku kritiky.

Podle mnoha lidí seriál, který je mimo jiné kritikou moderní společnosti a nechutných rozmazlených zbohatlíků, youtuber evidentně nepochopil a úplně minul jeho hlavní myšlenku. Naopak se chová jako typický záporák. Podle dalších je pak tento jeho pokus o vtip nevkusný, není vůbec vtipný a vypovídá to o youtuberovi velmi nehezké věci. Opravdu se i přes vlnu hejtu nakonec odhodlá k tomu hru spustit, nebo chce na sebe jen lacině upoutat pozornost?


Přečtěte si také