Youtubeři

11. září 2020 13:46

redakce Prima Lajk

VIDEO: Konec známého youtubera? Internetová hvězda přiznala syndrom vyhoření i finanční problémy

Jedna z největších youtuberských stálic se přiznala k nečekaným a vážným problémům. Přestane kvůli syndromu vyhoření natáčet?

Adam Jícha alias Roth Wellden patří dnes už prakticky mezi youtuberské veterány, který točí aktivně už přes 10 let a má statisíce fanoušků. A právě těm se nyní přiznal k vážnému problému, jenž aktuálně prožívá a neví, co s ním dělat. Youtuber se totiž přiznal k závažnému syndromu vyhoření, jímž poslední dobou trpí. Roth aktuálně nemá chuť natáčet videa ani cokoliv dělat, jeho práce a koníček ho vůbec nenaplňuje, mluví o nechuti vstát z postele a nemůže pro své fanoušky ani streamovat. Situace prý byla podle jeho slov natolik vážná, že uvažoval i smazání instagramového profilu a všech svých účtů na sociálních sítích!

Syndrom vyhoření, jehož má youtuber jasné příznaky, přitom není problémem, jenž by se měl zlehčovat, a nejedná se jen o ledajakou tvůrčí krizi. Adam si proto dává časově nespecifikovanou pauzu, během níž si chce dát od natáčení i sociálních sítí klid. Bude se snažit věnovat jiným věcem, aby dal své hlavě pořádný oddych. A nevylučuje ani, že časem vyhledá odbornou pomoc.

Situace to ovšem pro něj není vůbec jednoduchá. Nikdy totiž nebyl podle svých slov dvakrát velký šetřílek a jeho finanční situace není nejrůžovější. Pokud by tedy jeho pauza trvala nějakou chvíli, měl by podle svých slov problém s placením klasických měsíčních výdajů. Ve videu pak přemýšlí, zda by nebylo lepší porozhlédnout se po jiném povolání a zda má jeho YouTube kariéra za této situace ještě smysl. To se však, doufejme, nestane. Snad si youtuber dopřeje zasloužený odpočinek a za pár týdnů se vrátí fanouškům v plné síle!


Přečtěte si také